News » „Elektrownia Wschód” z unijnym dofinansowaniem

„Elektrownia Wschód” z unijnym dofinansowaniem

28 Lut 2018 Możliwość komentowania „Elektrownia Wschód” z unijnym dofinansowaniem została wyłączona Share '„Elektrownia Wschód” z unijnym dofinansowaniem' on Facebook Share '„Elektrownia Wschód” z unijnym dofinansowaniem' on Email Share '„Elektrownia Wschód” z unijnym dofinansowaniem' on Print Friendly

– Dzisiejsza umowa to kolejny dowód na naszą konsekwencję w modernizowaniu systemu energetycznego – powiedział Wiceminister Energii Tadeusz Skobel w trakcie podpisania dokumentów o dofinansowanie dwóch projektów realizowanych przez Towarzystwo Inwestycyjne „Elektrownia Wschód”. Spotkanie odbyło się 27 lutego 2017 r. w Warszawie.

Dofinansowanie w wysokości 19,43 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 zostanie przeznaczone na realizację przebudowy układu zasilania stacji elektroenergetycznych 110/6 kV tak. Pozwoli to przyłączyć blok energetyczny OZE o mocy 11,8 MW zbudować inteligentną sieć na terenach przemysłowych lubelskich dzielnic Tatary, Hajdów, Zadębie i Felin.

Celem pierwszego projektu jest zwiększenie możliwości przyłączania nowych mocy wytwórczych z odnawialnych źródeł energii do sieci elektroenergetycznej Operatora Systemu Dystrybucyjnego, jakim jest TIEW S.A. Efektem będzie przyjęcie do systemu większej ilości energii z OZE, co przyczyni się do ograniczenia zapotrzebowania na produkcję energii ze źródeł konwencjonalnych, a także do zmniejszenia zużycia paliw i obniżenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Z kolei budowa inteligentnej sieci w Lublinie poprawi efektywność dystrybucji energii elektrycznej poprzez zmniejszenie przerw w dostawie energii elektrycznej w sytuacjach planowanego lub awaryjnego wyłączenia zasilania. Zakres projektu obejmuje budowę i przebudowę sieci niskiego i średniego napięcia. Dzięki temu możliwe będzie wdrożenie technologii inteligentnych sieci „smart grid” i zautomatyzowanie rozdzielni m.in. poprzez cyfrowe zabezpieczenia i systemy zarządzania energią, które monitorują zdarzenia, jakość dostaw, a także kontrolują przepływy energii. Stare rozdzielnie i główne linie zasilające zastąpią w pełni nowoczesne, spełniające wymagania sieci inteligentnej.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 28 Lut 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć