News » Wiceminister Sławomir Mazurek o sytuacji ekologicznej na…

Wiceminister Sławomir Mazurek o sytuacji ekologicznej na terenie nieczynnej rafinerii w Gorlicach

14 Lut 2018 Możliwość komentowania Wiceminister Sławomir Mazurek o sytuacji ekologicznej na terenie nieczynnej rafinerii w Gorlicach została wyłączona Share 'Wiceminister Sławomir Mazurek o sytuacji ekologicznej na terenie nieczynnej rafinerii w Gorlicach' on Facebook Share 'Wiceminister Sławomir Mazurek o sytuacji ekologicznej na terenie nieczynnej rafinerii w Gorlicach' on Email Share 'Wiceminister Sławomir Mazurek o sytuacji ekologicznej na terenie nieczynnej rafinerii w Gorlicach' on Print Friendly

Wiceminister środowiska wraz z zastępcą Głównego Inspektora Ochrony Środowiska przebywał 13 lutego 2018 r. z wizytą w Gorlicach, gdzie zapoznawał się z problemem nielegalnego składowania odpadów na terenie zakładu.

Wiceminister Mazurek spotkał się w Starostwie Powiatowym w Gorlicach z przedstawicielami samorządu powiatu i gminy, wicewojewodą małopolskim oraz przedstawicielami służb, inspekcji i straży, a także Prokuratury Rejonowej. Podczas spotkania omówiono sytuację, do której doszło na terenie nieczynnej rafinerii ropy naftowej. Składowane są tam nielegalnie odpady, w tym tak niebezpieczne, jak kwas siarkowy. W ostatnim czasie kilkukrotnie doszło do rozszczelnienia zbiorników i uwolnienia do środowiska szkodliwych substancji.

– Składowanie odpadów na terenie nieczynnej rafinerii jest nielegalne. Jesteśmy zdeterminowani, żeby rozwiązać tę kwestię – podkreślał Wiceminister Sławomir Mazurek. – Problem jest skomplikowany, ze względu na zawiłą sytuację prawną i właścicielską. W jego rozwiązanie zaangażowane są wszystkie właściwe służby – dodał Wiceminister.

Obecnie w tej sprawie postępowanie prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie, jest ona także przedmiotem zainteresowania organów wymiaru sprawiedliwości.

Spotkanie w Gorlicach odbyło się z inicjatywy Poseł Barbary Bartuś, która jest aktywnie zaangażowana w sprawę rozwiązania tej sytuacji, stwarzającej zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale i dla zdrowia ludzi.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 14 Lut 2018 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć