News » Zakończenie budowy odwiertu geotermalnego w Pyrzycach

Zakończenie budowy odwiertu geotermalnego w Pyrzycach

13 Lut 2018 Możliwość komentowania Zakończenie budowy odwiertu geotermalnego w Pyrzycach została wyłączona Share 'Zakończenie budowy odwiertu geotermalnego w Pyrzycach' on Facebook Share 'Zakończenie budowy odwiertu geotermalnego w Pyrzycach' on Email Share 'Zakończenie budowy odwiertu geotermalnego w Pyrzycach' on Print Friendly

W Pyrzycach odbyło się uroczyste zakończenie budowy odwiertu GT-1 bis. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa nt. “Znaczenia wykorzystania wód geotermalnych w rozwoju regionalnym i energetyce odnawialnej na przykładzie Pyrzyc”. W uroczystościach udział wziął wiceminister środowiska Paweł Sałek.

Nowa inwestycja pozwoli funkcjonującej już 25 lat geotermii na bardziej wydają pracę. Otwarty w piątek odwiert będzie pełnił funkcję wydobywczą – pobierana woda posłuży do ogrzewania mieszkań.

System pięciu otworów geotermalnych pozwala na produkcję energii z OZE zapewniając tym samym ciepło ponad połowie Pyrzyc. Dzięki geotermii, w mieście nie ma już ani jednej lokalnej kotłowni co wpływa na poprawę jakości powietrza.

– Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i pyłów i pozytywnie wpływa na nasze środowisko – powiedział wiceminister środowiska Paweł Sałek

Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu pn. “Energia geotermalna skarbem środowiska”, nagrody laureatom wręczył m.in. wiceminister Paweł Sałek.

Źródło: Ministerstwo Ochrony Środowiska

Wpis został opublikowany 13 Lut 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć