News » Pomoc publiczna dla polskiego górnictwa z unijną akceptacją

Pomoc publiczna dla polskiego górnictwa z unijną akceptacją

9 Lut 2018 Możliwość komentowania Pomoc publiczna dla polskiego górnictwa z unijną akceptacją została wyłączona Share 'Pomoc publiczna dla polskiego górnictwa z unijną akceptacją' on Facebook Share 'Pomoc publiczna dla polskiego górnictwa z unijną akceptacją' on Email Share 'Pomoc publiczna dla polskiego górnictwa z unijną akceptacją' on Print Friendly

Komisja Europejska 8 lutego 2018 r. zaakceptowała zmiany do programu pomocy państwa dla sektora górnictwa węgla kamiennego na lata 2015-2023. – To dobra decyzja dla Polski i polskiego górnictwa, a także ważny element prowadzonego przez ME procesu restrukturyzacji branży – komentuje Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

– Dzięki akceptacji naszych propozycji możemy kontynuować wspieranie optymalizacji procesu zmian strukturalnych w polskim sektorze węglowym – mówi Szef Resortu Energii. Dodaje, że w ciągu ostatnich dwóch lat w sektorze nastąpiły gruntowne przeobrażenia organizacyjne, które m.in. zostały dostosowane do zmieniającej się sytuacji rynkowej. Decyzja Komisji Europejskiej to możliwość realizacji dalszych kroków w tym zakresie i utrzymanie efektu dotychczas przeprowadzonych działań. – Niezwykle ważnym narzędziem w walce o nowoczesne i konkurencyjne górnictwo jest możliwość racjonalnego wsparcia rozwoju tego sektora przez państwo – ocenia Minister Tchórzewski. Podkreśla, że decyzja KE to również efekt aktywnej i konsekwentnej współpracy oraz dialogu pomiędzy Komisją a przedstawicielami resortu energii.

fot. pixabay.com

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 9 Lut 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć