News » Dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków – NFOŚiGW…

Dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków – NFOŚiGW zaprasza na szkolenie

9 Lut 2018 Możliwość komentowania Dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków – NFOŚiGW zaprasza na szkolenie została wyłączona Share 'Dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków – NFOŚiGW zaprasza na szkolenie' on Facebook Share 'Dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków – NFOŚiGW zaprasza na szkolenie' on Email Share 'Dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków – NFOŚiGW zaprasza na szkolenie' on Print Friendly

To ostatnia szansa, żeby skonsultować i dopracować projekty dotyczące głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej. 19 lutego br. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbędzie się szkolenie adresowane do przedstawicieli państwowych jednostek budżetowych, szkół wyższych, administracji rządowej oraz nadzorowanych lub podległych jej organów i jednostek organizacyjnych.

Spotkanie z ekspertami NFOŚiGW związane jest z trwającym jeszcze naborem w ramach drugiego konkursu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, poddziałanie 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej. Termin składania wniosków upływa niebawem, bo 27 lutego 2018 r. Rozstrzygnięcia konkursu można spodziewać się w październiku tego roku.

Zgłoszenia na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 19 lutego br. w siedzibie NFOŚiGW (Warszawa, ul. Konstruktorska 3a), przyjmowane są do 14 lutego za pomocą formularza dostępnego na stronie: LINK. Uczestnicy mogą liczyć na szczegółową wiedzę o unijnym poddziałaniu 1.3.1, będzie też czas na dyskusje i konsultacje przygotowywanych przedsięwzięć.

Budżet trwającego konkursu to 90 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania z Unii Europejskiej w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu wynosi 85%. Wsparcie będzie skierowane na projekty z zakresu głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej, obejmującej takie elementy, jak: ocieplenie przegród zewnętrznych obiektu (w tym ścian zewnętrznych, podłóg, dachów i stropodachów, wymiana okien, drzwi zewnętrznych); wymiana oświetlenia na energooszczędne; przebudowa systemów grzewczych lub podłączenie bardziej efektywnego energetycznie i ekologicznie źródła ciepła; instalacja/przebudowa systemów chłodzących (w tym również z zastosowaniem OZE); budowa i przebudowa systemów wentylacji i klimatyzacji; zastosowanie automatyki pogodowej oraz systemów zarządzania energią w budynku; budowa lub przebudowa wewnętrznych instalacji odbiorczych oraz likwidacja dotychczasowych nieefektywnych źródeł ciepła; instalacja mikrogeneracji lub mikrotrigeneracji na potrzeby własne; instalacja OZE w modernizowanych energetycznie budynkach (jeśli to wynika z przeprowadzonego audytu energetycznego); opracowanie projektów modernizacji energetycznej stanowiących element projektu inwestycyjnego; instalacja indywidualnych liczników ciepła, chłodu oraz ciepłej wody użytkowej; modernizacja instalacji wewnętrznych ogrzewania i ciepłej wody użytkowej; instalacja zaworów podpionowych i termostatów; tworzenie zielonych dachów i „żyjących, zielonych ścian”; przeprowadzenie audytów energetycznych jako elementu projektu inwestycyjnego. Zakres przedsięwzięcia głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej budynku musi wynikać z przeprowadzonego audytu energetycznego i prowadzić do redukcji zużycia energii końcowej o co najmniej 25%.

Szczegóły dotyczące drugiego konkursu z poddziałania 1.3.1 na stronie: LINK.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wpis został opublikowany 9 Lut 2018 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć