Elektroenergetyka » Wstrzymanie prac w rafinerii Grupy Lotos było przyczyną awarii…

Wstrzymanie prac w rafinerii Grupy Lotos było przyczyną awarii stacji energetycznej należącej do PSE S.A.

7 Lut 2018 Możliwość komentowania Wstrzymanie prac w rafinerii Grupy Lotos było przyczyną awarii stacji energetycznej należącej do PSE S.A. została wyłączona Share 'Wstrzymanie prac w rafinerii Grupy Lotos było przyczyną awarii stacji energetycznej należącej do PSE S.A.' on Facebook Share 'Wstrzymanie prac w rafinerii Grupy Lotos było przyczyną awarii stacji energetycznej należącej do PSE S.A.' on Email Share 'Wstrzymanie prac w rafinerii Grupy Lotos było przyczyną awarii stacji energetycznej należącej do PSE S.A.' on Print Friendly

Do awarii i zaniku zasilania doszło w stacji Błonia 1, będącej własnością operatora Polskich Sieci Elektroenergetycznych, a nie spółki Energa Operator, wchodzącej w skład Grupy Energa. Co więcej, rafineria zasilana jest dwiema liniami wysokiego napięcia i choć na jednej w związku z awarią zabrakło napięcia, energia elektryczna nieprzerwanie dostarczana była drugą, więc nie doszło do całkowitego pozbawienia rafinerii Lotos zasilania. Ponadto, sama awaria trwała 9 minut, a nie, jak podał LOTOS pół godziny.

Źródło: ENERGA S.A.

 

Wpis został opublikowany 7 Lut 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć