News » Konkurs i granty pieniężne dla samorządów

Konkurs i granty pieniężne dla samorządów

2 Lut 2018 Możliwość komentowania Konkurs i granty pieniężne dla samorządów została wyłączona Share 'Konkurs i granty pieniężne dla samorządów' on Facebook Share 'Konkurs i granty pieniężne dla samorządów' on Email Share 'Konkurs i granty pieniężne dla samorządów' on Print Friendly

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapraszają miasta i gminy do wzięcia udziału w konkursie „Samorząd przyjazny energii”. Nagrodą są granty na inwestycje o wartości 15 tys. zł każdy. Zgłoszenia można składać do końca kwietnia.

Konkurs jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2017 r. zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, przeciwdziałaniem powstawaniu smogu, wymianą ogrzewania na elektryczne, czy rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Docenione zostaną również działania wspierające energetyków w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikających z trudnych warunków atmosferycznych. Zgłoszenia będą przyjmowane przez organizatora od 1 lutego do 30 kwietnia.

W poprzednich edycjach konkursu za inicjatywy energetyczne wyróżniono 17 samorządów. W 2017 r. z obszaru funkcjonowania PSE jury doceniło gminę Stoczek Łukowski, m.in. za działania informacyjno-konsultacyjne prowadzone podczas budowy linii elektroenergetycznej „Kozienice-Siedlce-Ujrzanów”. Był to przykład modelowej współpracy samorządu ze spółką energetyczną. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali organizowanej w Ministerstwie Energii.

Regulamin i informacje o konkursie znajdują się na stronach internetowych organizatora: www.konkurs.ptpiree.pl

Źródło: PSE S.A.

Wpis został opublikowany 2 Lut 2018 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć