Elektroenergetyka » Obowiązek opracowania i przedstawienia do zatwierdzenia…

Obowiązek opracowania i przedstawienia do zatwierdzenia Prezesowi URE przez OSP i OSD wymogów ogólnego stosowania dla przyłączania jednostek wytwórczych do 17.05.2018 r.

31 Sty 2018 Możliwość komentowania Obowiązek opracowania i przedstawienia do zatwierdzenia Prezesowi URE przez OSP i OSD wymogów ogólnego stosowania dla przyłączania jednostek wytwórczych do 17.05.2018 r. została wyłączona Share 'Obowiązek opracowania i przedstawienia do zatwierdzenia Prezesowi URE przez OSP i OSD wymogów ogólnego stosowania dla przyłączania jednostek wytwórczych do 17.05.2018 r.' on Facebook Share 'Obowiązek opracowania i przedstawienia do zatwierdzenia Prezesowi URE przez OSP i OSD wymogów ogólnego stosowania dla przyłączania jednostek wytwórczych do 17.05.2018 r.' on Email Share 'Obowiązek opracowania i przedstawienia do zatwierdzenia Prezesowi URE przez OSP i OSD wymogów ogólnego stosowania dla przyłączania jednostek wytwórczych do 17.05.2018 r.' on Print Friendly

Prezes URE przypomina, że w maju 2016 r. weszło w życie rozporządzenie 2016/631, które określa wymogi techniczne dotyczące przyłączania nowych modułów wytwarzania energii tj. sieci zakładów wytwarzania energii – synchronicznych modułów wytwarzania energii, modułów parku energii oraz morskich modułów parku energii, o mocy wytwórczej równej lub większej od 0,8 kW.

Jednym z głównych obowiązków wynikającym z tego rozporządzenia jest przygotowanie propozycji wymogów ogólnego stosowania dla przyłączania modułów wytwarzania energii. Obowiązek dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy posiadają koncesję na przesyłanie lub dystrybucję energii elektrycznej.

Rozporządzenie może mieć również zastosowanie do istniejących instalacji (modułów) wytwórczych, jeśli np. zostanie przeprowadzona ich znaczna modyfikacja, która wymaga wtedy zmiany umowy o przyłączenie do sieci.

Pytania dotyczące obowiązku przygotowania wymogów ogólnego stosowania należy kierować na adres: konsulatacje-rfg@ure.gov.pl.

Komunikat można pobrać TUTAJ.

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Wpis został opublikowany 31 Sty 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć