News » Kolejna edycja Instalatora Roku

Kolejna edycja Instalatora Roku

30 Sty 2018 Możliwość komentowania Kolejna edycja Instalatora Roku została wyłączona Share 'Kolejna edycja Instalatora Roku' on Facebook Share 'Kolejna edycja Instalatora Roku' on Email Share 'Kolejna edycja Instalatora Roku' on Print Friendly

Już 1 lutego ruszają zgłoszenia do kolejnej edycji Instalatora Roku branży fotowoltaicznej. Sam konkurs odbędzie się podczas targów ENEX w Kielcach. Inicjatywa organizowana jest przez producenta systemów fotowoltaicznych Corab oraz Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Wydarzenie ma za zadanie nie tylko przekazywać wiedzę, ale również promować dobre praktyki wśród instalatorów. W 2017 Instalatorem Roku została firma Ekosun z Bielska-Białej, a na podium stanęły także warszawski Bison Energy oraz SunSol z Gdańska.

Corab jako producent konstrukcji i dystrybutor rozwiązań dla profesjonalistów kładzie nacisk nie tylko na jakość produktów ze swojej oferty, ale również świadczone usług dla Klienta ostatecznego. Instalator Roku to jedna z inicjatyw organizowanych w ramach Akademii Corab. Nagrodą w 2017 r. za pierwsze miejsce była instalacja o mocy 3kW. Corab postanowił nagrodzić również II i III miejsce. Bison Energy oraz SunSol oprócz upominków otrzymały również dowolne konstrukcje na dach skośny na instalacje o mocy 3kW. Komisja wyróżniła także firmę Ozeris, która w obu etapach popełniła najmniej błędów.

Jaka jest misja Instalatora Roku?

Branża PV choć młoda w Polsce rozwija się coraz prężniej. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zdobywała wiedze i umiejętności. W sieci krążą niestety nadal fotografie niewłaściwie wykonanych instalacji fotowoltaicznych. W tym roku Corab wraz z Partnerami postanowili pójść o krok dalej i stąd konkurs na „Instalatora Roku”. To nie tylko sprawdzenie wiedzy, umiejętności i dobrych praktyk, ale przede wszystkim rozrywka i kolejna forma promocji fotowoltaiki w naszym kraju.

– Udział w konkursie Instalator Roku 2017 był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Sam fakt trafienia do półfinałowej „ósemki” już był dla nas nobilitacją. Lubimy wyzwania, dlatego w grę wchodziła tylko walka o najwyższą stawkę.– mówi Patrycjusz Kopacz, kierownik ds. technicznych i logistyki w firmie Ekosun (Instalatora Roku 2017).

Konkurs został uznany za świetną inicjatywę promującą dobre praktyki wśród instalatorów. Zdobycie tytułu utwierdziło zdobywcę tytułu w 2017, że stawiając na szkolenia pracowników i stwarzanie im dobrej atmosfery pracy są w stanie osiągnąć założone cele i stale się rozwijać. Planują wziąć udział w kolejnych edycjach.

– Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem ze strony odwiedzających targi, ponieważ rodzi to nadzieję, że potencjalni klienci zaczną bardziej zwracać uwagę na jakość usług świadczonych przez firmy instalatorskie a kryterium ceny straci najwyższy priorytet– dodaje Patrycjusz Kopacz.

Z przesłaniem Instalatora Roku zgadza się również firma SunSol. Podobnie jak organizatorzy mają nadzieję, że promowanie dobrych praktyk przyniesie korzyść branży.

– Instalatora Roku to przede wszystkim możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń. Każde spotkanie instalatorów spotykających się z różnymi problemami, zarówno technicznymi, jak i formalnymi, wpływa dobrze na rozwój rynku i podnoszenie jakości świadczonych usług. Dzięki takim inicjatywom instalatorzy i producenci podzespołów, mogą się wiele od siebie nauczyć, tak aby poprawić lub udoskonalić swoje finalne produkty – mgr inż. Tomasz Pijarczyk, Członek Zarządu Bison Energy Sp. z o.o.

Nie tylko forma promocji, ale również atrakcyjne nagrody

Instalator Roku to jedna z inicjatyw organizowanych w ramach Akademii Corab., nagrodą w 2017 r. za pierwsze miejsce była instalacja o mocy 3kW. Corab postanowił nagrodzić również II i III miejsce: Bison Energy oraz SunSol oprócz upominków otrzymały również dowolne konstrukcje na dach skośny na instalacje o mocy 3kW. Komisja wyróżniła także firmę Ozeris, która w obu etapach popełniła najmniej błędów.

Źródło: Corab Sp z o.o.

Wpis został opublikowany 30 Sty 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć