Edukacja » PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną z Politechniką…

PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną z Politechniką Śląską

24 Sty 2018 Możliwość komentowania PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną z Politechniką Śląską została wyłączona Share 'PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną z Politechniką Śląską' on Facebook Share 'PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną z Politechniką Śląską' on Email Share 'PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną z Politechniką Śląską' on Print Friendly

Politechnika Śląska w Gliwicach jest kolejną, już 17. uczelnią, z którą PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną. Porozumienie w tej sprawie podpisano w siedzibie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Porozumienie będzie obejmować współpracę m.in. w obszarze górnictwa, energetyki, ciepłownictwa, czy też ochrony środowiska.

– Współpraca z uczelnią stworzy możliwość wymiany doświadczeń, wspólnego rozwiązywania problemów natury teoretycznej, a co najważniejsze z punktu widzenia spółki, praktycznego wykorzystania bazy naukowo-badawczej uczelni – mówi Sławomir Zawada, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

– Jest to także doskonała okazja, żeby nawiązać ścisłą współpracę w zakresie organizacji praktyk studenckich, spotkań dydaktycznych dla studentów, jak również udostępniania materiałów niezbędnych do napisania pracy dyplomowej – dodaje Prezes.

W gronie uczelni, z którymi współpracuje PGE GiEK znajdują się obecnie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Śląska w Gliwicach, a także Politechniki w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Opolu, Rzeszowie i Lublinie, Akademia Morska w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim oraz Społeczna Akademia Nauk w Łodzi. Dzięki współpracy realizowane są m.in. projekty badawczo-rozwojowe. Przykładem jest opracowanie innowacyjnej metody monitoringu bloku energetycznego w Elektrowni Turów z Politechniką Wrocławską czy projekt badawczy dla ograniczenia emisji rtęci do atmosfery z zastosowaniem materiału opatentowanego przez Politechnikę Łódzką.

Źródło:PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Wpis został opublikowany 24 Sty 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć