E-mobility » Fortum i Allego zbudują sieć kilkuset stacji szybkiego…

Fortum i Allego zbudują sieć kilkuset stacji szybkiego ładowania w Europie

24 Sty 2018 Możliwość komentowania Fortum i Allego zbudują sieć kilkuset stacji szybkiego ładowania w Europie została wyłączona Share 'Fortum i Allego zbudują sieć kilkuset stacji szybkiego ładowania w Europie' on Facebook Share 'Fortum i Allego zbudują sieć kilkuset stacji szybkiego ładowania w Europie' on Email Share 'Fortum i Allego zbudują sieć kilkuset stacji szybkiego ładowania w Europie' on Print Friendly

Fortum Charge & Drive i Allego rozpoczynają realizację ogólnoeuropejskiego projektu sieci ładowania samochodów elektrycznych, która powstanie na terenie miast i wzdłuż autostrad. System oparty na architekturze ładowarek o dużej mocy i inteligentnych węzłach ładowania ułatwi życie w obszarach miejskich na terenie 20 krajów do 2025 r.

Projekt nazwany MEGA-E został przeznaczony do współfinansowania przez Unię Europejską. Plan obejmuje 322 ultraszybkie urządzenia i 27 inteligentnych węzłów do ładowania, które zostaną rozmieszczone w 20 krajach europejskich. Równolegle firma Allego będzie dalej rozwijać sieć urządzeń do ładowania w Europie Środkowej, a Fortum będzie to czynić na terenie krajów nordyckich. Zgodnie z planem realizacja projektu ma się rozpocząć w 2018 r. Projekt startuje w Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Łotwie, na Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polsce, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

– Wierzymy w podejście oparte na infrastrukturze otwartej. Oznacza to, że z naszych ładowarek mogą korzystać właściciele różnych modeli samochodów. Idea ta zakłada również wykorzystanie wielu rozwiązań technicznych, które umożliwiają realizację rozmaitych potrzeb i obsługę różnych szybkości ładowania. Sieć ładowarek MEGA-E będzie ważnym kamieniem milowym dla wszystkich użytkowników pojazdów elektrycznych w Europie – powiedział Rami Syväri, odpowiedzialny w Fortum za rozwój systemu Charge & Drive.

Fortum Charge & Drive i Allego są pierwszymi ogólnoeuropejskimi podmiotami, które zapewnią zintegrowane podejście do połączenia obszarów metropolitalnych spójną siecią ładowania. MEGA-E wspiera ogólnounijne cele polegające na promowaniu niskoemisyjnej mobilności i lepszej jakości życia dla swoich obywateli.

fot. pixabay.com

Źródło: Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 24 Sty 2018 w następujących kategoriach: E-mobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć