Edukacja » Fundacja Energa wspiera bezpieczeństwo dzieci

Fundacja Energa wspiera bezpieczeństwo dzieci

17 Sty 2018 Możliwość komentowania Fundacja Energa wspiera bezpieczeństwo dzieci została wyłączona Share 'Fundacja Energa wspiera bezpieczeństwo dzieci' on Facebook Share 'Fundacja Energa wspiera bezpieczeństwo dzieci' on Email Share 'Fundacja Energa wspiera bezpieczeństwo dzieci' on Print Friendly

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku zainicjowała w Kartuzach akcję „Bezpieczny w czasie ferii”. Inicjatywę wsparła Fundacja Energa, przekazując środki finansowe oraz sześć tysięcy latarek LED.

Zimowe ferie tuż, tuż. Pod nieobecność w szkole dzieci mogą być narażone na dodatkowe niebezpieczeństwa – noce zapadają szybciej i trwają dłużej, a zima nadeszła, grożąc wypadkami. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku w ramach całorocznego programu „Uczę się bezpieczeństwa” zainicjowała specjalną akcję adresowaną do klas I szkół podstawowych. Przedsięwzięcie o nazwie „Bezpieczny w czasie ferii” rozpoczęło się spotkaniem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

– Jesteśmy dumni z tej inicjatywy, ponieważ program „Uczę się bezpieczeństwa” uświadamia dzieciom o zagrożeniach, jakie spotkać mogą przez cały rok, nie tylko szkolny, w szkole, w drodze do domu, a także w Internecie. To wiedza bezcenna i bardzo ważna na tym etapie życia, gdy rozpoczynają naukę – podkreśla podinsp. Iwona Kuczyńska, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jeden z partnerów akcji, Fundacja Energa, wsparła akcję finansowo, a także poprzez przekazanie na rzecz uczniów sześciu tysięcy latarek LED. Przeszło 70 szt. trafiło już do pierwszaków z kartuskiej podstawówki podczas inauguracji. Pozostałe rozdane zostaną podczas kolejnych spotkań uczniów z całego województwa z funkcjonariuszami.

– Fundacja Energa cieszy się niezmiernie, że może wesprzeć tak szczytną inicjatywę, jak program Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Bezpieczeństwo dzieci jest jedną z najważniejszych wartości, jakimi powinniśmy się kierować w codziennym życiu. Mamy też nadzieję, że przekazane przez nas latarki pozwolą dzieciom zrealizować wiedzę z zajęć w praktyce – mówi Wioletta Kandziak, wiceprezes zarządu Fundacji Energa.

Podczas inauguracji akcji w Kartuzach pracownicy Wydziału Prewencji przedstawili też prezentację, wprowadzającą dzieci pokrótce w tematykę zbliżających się spotkań z policjantami. Mowa na nich będzie m. in. o zasadach bezpieczeństwa na drodze, o konieczności noszenia odblasków po zmierzchu oraz o niebezpieczeństwach podczas popularnych kuligów samochodowych. W podziękowaniu za odwiedziny, pierwszaki wykonały dla funkcjonariuszy i zaproszonych gości program artystyczny poświęcony służbom mundurowym.

Fundacja Energa działa od 2009 r., w 2011 uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Przez osiem lat wsparła dziesiątki organizacji i tysiące osób potrzebujących. Fundacja uczestniczy również w przedsięwzięciach integrujących pracowników Grupy Energa – realizuje m.in. program „Pomagaj z Energą”, jest też partnerem akcji „Aktywni Charytatywni”.

Fundacja, realizując cele statutowe, wspomaga finansowo pracowników Grupy ENERGA i ich bliskich, a także liczne domy dziecka, szkoły, placówki szkolno-wychowawcze oraz świetlice socjoterapeutyczne.

W 2017 r. Fundacja Energa udzieliła pomocy indywidualnej kilkuset dzieciom, wspierając proces ich leczenia i rehabilitacji.

Źródło: Grupa Energa

Wpis został opublikowany 17 Sty 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć