Edukacja » 15 tys. zł czeka na innowacyjne pomysły z branży energetycznej

15 tys. zł czeka na innowacyjne pomysły z branży energetycznej

16 Sty 2018 Możliwość komentowania 15 tys. zł czeka na innowacyjne pomysły z branży energetycznej została wyłączona Share '15 tys. zł czeka na innowacyjne pomysły z branży energetycznej' on Facebook Share '15 tys. zł czeka na innowacyjne pomysły z branży energetycznej' on Email Share '15 tys. zł czeka na innowacyjne pomysły z branży energetycznej' on Print Friendly

W ramach konkursu „Moc dla Rozwoju” startupy i małe przedsiębiorstwa oraz organizacje studenckie pracujące nad innowacyjnymi projektami z branży energetycznej mogą otrzymać nagrodę finansową po 15 tys. zł każda. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 lutego 2018 r. Konkurs organizuje Energia dla firm.

Inicjatywa skierowana jest do młodych firm i organizacji studenckich, które w oparciu o nowe technologie tworzą innowacyjne produkty i usługi dla rynku energii elektrycznej. W konkursie mogą być zgłaszane nowatorskie rozwiązania z zakresu obsługi klienta, zarządzania i zwiększania efektywności przesyłu energii, energetyki rozproszonej czy Smart Home. Pod ostatnim zagadnieniem kryją się rozwiązania informatyczne i urządzenia umożliwiające optymalizację zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych.

– Energia dla firm jest jednym z najbardziej innowacyjnych graczy na rynku sprzedaży energii, czego dowodem jest włączenie do oferty pakietu usług WeEnergy. Pracujemy nad projektami rozwojowymi na własną rękę, jednak dostrzegamy również potencjał tkwiący we współpracy ze środowiskiem akademickim oraz startupami. Wierzymy, że inicjatywy takie jak „Moc dla Rozwoju” pozwolą nam zidentyfikować nowe płaszczyzny rozwoju i nowych partnerów – mówi Wojciech Pomykała, prezes firmy.

W konkursie „Moc dla Rozwoju” mogą brać udział startupy i małe firmy zatrudniające mniej niż 50 osób oraz organizacje studenckie, w tym koła naukowe i stowarzyszenia. Projekty zgłoszone w ramach inicjatywy będą oceniane m.in. pod kątem innowacyjności, potencjału biznesowego oraz znaczenia dla zrównoważonego rozwoju. Nagrodą w konkursie jest 15 tys. zł dla każdej z grup oraz szansa na wsparcie w rozwoju i komercjalizacji pomysłu. Zgłoszenia są przyjmowane są pośrednictwem strony www.mocdlarozwoju.pl do 4 lutego 2018 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na marzec tego roku.

Źródło: Energia dla firm S.A.

Wpis został opublikowany 16 Sty 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć