Ciepłownictwo » Zielona energia z JSW

Zielona energia z JSW

12 Sty 2018 Możliwość komentowania Zielona energia z JSW została wyłączona Share 'Zielona energia z JSW' on Facebook Share 'Zielona energia z JSW' on Email Share 'Zielona energia z JSW' on Print Friendly

Metan z lokalnych ujęć, dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej, ogrzeje szkołę. Porozumienie w tej sprawie podpisali: Daniel Ozon, Prezes Zarządu JSW, wraz z Arturem Dyczko, Zastępcą Prezesa Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, a także Roman Foksowicz i Janusz Buda, Zastępcy Prezydenta Miasta Jastrzębia-Zdroju. Jastrzębska Spółka Węglowa zobowiązała się do uruchomienia specjalnego punktu dystrybucyjnego i dostawy gazu.

Metan, jako źródło energii, trafi do Szkoły Podstawowej nr 16 w Jastrzębiu – Zdroju. Najważniejsze prace zmierzające do uruchomienia instalacji grzewczej zostaną przeprowadzone podczas ferii zimowych. Istniejąca instalacja zostanie przystosowana tak, aby mogła być zasilana gazem. Sposób pozyskiwania gazu i transportowania go do szkoły będzie dosyć prosty. Jastrzębska Spółka Węglowa zbuduje infrastrukturę, która umożliwi wykorzystanie gazu z mobilnych wiązek butli. Odbędzie się to poprzez zabudowę dystrybutora dwuwężowego umożliwiającego swobodne podłączenie i zabudowę urządzenia pozwalającego na załadunek i rozładunek butli z gazem. Transport będzie odbywał się przy wykorzystaniu dwóch mobilnych wiązek butli, o łącznej pojemności wiązki 390 normalnych m3 na specjalnie oznaczonym pojeździe, który będzie propagował ideę „Zielone JSW”. –­ Cieszę się, że mieszkańcy dostaną gotowy produkt, który doskonale wpisuje się w strategię zarówno Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jak i miasta Jastrzębie-Zdrój. Chodzi o ekologiczne źródło energii, a takim niewątpliwie jest metan – powiedział Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu ds. strategii i rozwoju. Podpisanie porozumienia było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu miasta. ­– Mamy świadomość, że JSW jest światowym liderem w zakresie technologii, natomiast nasze szkoły kształcą przyszłe kadry, niezbędne dla strategicznego rozwoju spółki. Właśnie na takiej, obustronnej i rzetelnej współpracy, można opierać przyszłość – powiedział Łukasz Kasza, przewodniczący Rady Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Podpisane porozumienie zakłada również współpracę w sprawie dostarczania metanu, także na potrzeby innych miejskich budynków.

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Wpis został opublikowany 12 Sty 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć