Elektroenergetyka » Nowy Członek Zarządu Polimex-Mostostal S.A.

Nowy Członek Zarządu Polimex-Mostostal S.A.

9 Sty 2018 Możliwość komentowania Nowy Członek Zarządu Polimex-Mostostal S.A. została wyłączona Share 'Nowy Członek Zarządu Polimex-Mostostal S.A.' on Facebook Share 'Nowy Członek Zarządu Polimex-Mostostal S.A.' on Email Share 'Nowy Członek Zarządu Polimex-Mostostal S.A.' on Print Friendly

Rada Nadzorcza Polimex-Mostostal S.A. podjęła decyzję o powołaniu do składu zarządu spółki Macieja Korniluka i z dniem 8 stycznia br. powierzyła mu funkcję wiceprezesa zarządu. Nowy członek zarządu został powołany na trzyletnią wspólną kadencję. Odpowiedzialny będzie za nadzór nad finansami Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal.

Od 8 stycznia br. skład zarządu Polimex-Mostostal S.A. prezentuje się następująco:

Antoni Józwowicz – Prezes Zarządu,
Maciej Korniluk – Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych,
Przemysław Janiszewski – Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych.

– To dla nas bardzo ważne, że nowy członek zarządu Polimex Mostostal jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale dobrze zna Spółkę. Nadzór nad finansami Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal oddajemy w dobre ręce – powiedział Antoni Józwowicz, Prezes Zarządu Polimex-Mostostal.

– Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do Zarządu Polimex-Mostostal. Powierzone mi zadania, w tym przede wszystkim zarządzanie finansami największej spółki budowlanej w Polsce, to dla mnie ogromna odpowiedzialność i wyzwanie. Dołożę wszelkich starań, by zrealizować postawione przede mną cele – skomentował Maciej Korniluk, nowy Wiceprezes Zarządu Polimex-Mostostal.

Maciej Korniluk, nowy Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Polimex-Mostostal, jest managerem i biegłym rewidentem z wieloletnim stażem w kraju i za granicą. Jest ekspertem w dziedzinie fuzji, przejęć i szeroko rozumianych finansów przedsiębiorstwa. Przed powołaniem do składu Zarządu Polimex-Mostostal związany był ze spółką, jako przewodniczący Zespołu Doradczego ds. Planu Rozwoju Polimex-Mostostal oraz członek Komitetu Inwestorów.

Ostatnio pracował na stanowisku Zastępcy Dyrektora w Departamencie Fuzji i Przejęć w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. W PGE był zaangażowany m.in. w proces dokapitalizowania Polskiej Grupy Górniczej oraz Polimex-Mostostal, a także nabycie aktywów EDF w Polsce.

Pan Korniluk przez wiele lat pracował także na stanowiskach menadżerskich w Dziale Audytu PwC w Polsce oraz w biurze PwC w USA. W latach 2004-2008 zatrudniony był w Dziale Audytu w Roedl&Partner w Polsce.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

Zastąpił on w zarządzie Polimex-Mostostal S.A. Andrzeja Juszczyńskiego, który z dniem 2 stycznia br. złożył rezygnację z funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Polimex-Mostostal S.A.

Źródło: Polimex-Mostostal S.A.

Wpis został opublikowany 9 Sty 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć