Ciepłownictwo » Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Veolia Energia Łódź S.A.

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Veolia Energia Łódź S.A.

4 Sty 2018 komentarze 2 Share 'Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Veolia Energia Łódź S.A.' on Facebook Share 'Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Veolia Energia Łódź S.A.' on Email Share 'Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Veolia Energia Łódź S.A.' on Print Friendly

20 grudnia 2017 r. Veolia Energia Polska SA podjęła uchwałę zgodnie ze statutem Veolii Energii Łódź SA w sprawie zmiany w zarządzie łódzkiej Spółki. Od 1 stycznia 2018 r. pani Anna Kędziora-Szwagrzak zastąpiła na stanowisku Prezesa Zarządu Jerzego Kaka, który zakończył swoją misję w Veolii Energii Łódź.
Anna Kędziora-Szwagrzak posiada dwudziestoletnie doświadczenie w sektorze energetycznym. Zna dobrze problemy i wyzwania stojące przed branżą ciepłowniczą. Jest Łodzianką, ukończyła studia ekonomiczno-socjologiczne ze specjalnością finansową na Uniwersytecie Łódzkim. Od 1999 r. jest związana z łódzką energetyką. Pracę zaczynała w łódzkich elektrociepłowniach przechodząc przez kolejne szczeble w strukturze zawodowej i organizacyjnej Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi, a obecnie Veolii Energii Łódź. Od 2011 r. pełniła funkcję Członka Zarządu, Dyrektora ds. finansowych, a od 2016 r. była Wiceprezesem Zarządu łódzkiej Veolii odpowiadając za cały obszar finansów Veolii Energii Łódź.
– Kierowanie Veolią Energią Łódź to dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie. Zaszczyt, gdyż będę zarządzać jedną z najważniejszych firm dla naszego miasta, odpowiedzialną za zaopatrzenie Łodzi w ciepło systemowe. Jest to również ogromne wyzwanie ze względu na dynamicznie zmieniające się otoczenie w jakim działa nasza spółka zarówno w skali lokalnego rynku ciepła jak i branży energetycznej – mówi Anna Kędziora-Szwagrzak.
Jerzy Kak był Prezesem Zarządu Veolia Energia Łódź od 1 marca 2016 r. W tym czasie w łódzkiej Spółce zrealizowano szereg projektów reorganizacyjnych skutkujących m.in. wdrożeniem nowej struktury organizacyjnej w celu usprawnienia procesu zarządzania, podpisaniem ze stroną społeczną nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy oraz wdrożeniem nowego systemu wynagradzania w firmie.

Źródło: Veolia Energia Łódź S.A.

Wpis został opublikowany 4 Sty 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

2 komentarze do “Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Veolia Energia Łódź S.A.”

 1. rafal szrajnert, 4 Sty 2018 o 13:07

  zobaczymy czy przyniesie to pożadaną efektywność

 2. wiadomo kto, 11 Sty 2018 o 22:59

  1. Spółka ma niekonstytucyjnie działającą radę pracowników – opinia prawników spółki
  2. Spółka nie płaci pracownikom zmianowym za przekazywanie zmian, co więcej nie prowadzi takiej ewidencji godzin nadliczbowych z tego tytułu
  3. Spółka zwolniła dyscyplinarnie przewodniczącego ZZ Nowa Inicjatywa, członka RN, członka rady pracowników w jednej osobie – zwolniła wadliwie, łamiąc prawo. Nastąpiło to wkrótce po radzie nadzorczej na której Pan KS zadał kilka pytań które mogą wskazywać na nieprawidłowości w sprawozdaniu finansowym za 2015r. Np. 100 menedżerów miało wewnętrzne szkolenia przez 32 dni, które kosztowały ok. 42 zł za godzinę !!! Sprawa jest w prokuraturze.
  4. Kto zasiada obecnie w radzie nadzorczej? W KRSie jest m.in zwolniony Pan KS, ale Pan KS już nie zasiada w radzie. Spółka ma niby nową radę nadzorczą, której nie chciał wpisać KRS do rejestru. Kto zatem zatwierdził sprawozdanie finansowe spółki za 2016 rok? Wadliwie wybrana rada nadzorcza?
  5. Gdy spółka zarabiała przed rokiem 2005 ok. 20 mln. zł, to stać ją było na socjal czyli ZUZP. Teraz spółka zarabia kilka razy więcej w rękach Francuzów, ale nie stać jej na ten ZUZP. Spółka wypowiedziała go i podpisała ze związkami nowy ZUZP. Brawo związki.
  6 Spółka posiada Kodeks Etyki, którego nie przestrzega. Komisja Etyki w Paryżu nie odpowiedziała na liczne skargi.
  6. A kasa płynie do Francji
  7 Panie GB nadchodzę

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć