CSR w energetyce » Światełko Pokoju zajaśniało w Enerdze na Święta

Światełko Pokoju zajaśniało w Enerdze na Święta

21 Gru 2017 Możliwość komentowania Światełko Pokoju zajaśniało w Enerdze na Święta została wyłączona Share 'Światełko Pokoju zajaśniało w Enerdze na Święta' on Facebook Share 'Światełko Pokoju zajaśniało w Enerdze na Święta' on Email Share 'Światełko Pokoju zajaśniało w Enerdze na Święta' on Print Friendly

Po długiej drodze z Betlejem płomyk niosący światu przesłanie pokoju i miłości bliźniego zawitał do siedziby gdańskiego giganta energetycznego.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia gdańską siedzibę Energi odwiedziła pięcioosobowa reprezentacja Centrum Wychowania Morskiego gdyńskiego oddziału Związku Harcerstwa Polskiego. Przekazała firmie, sponsorowi okrętu treningowego „Zawisza Czarny”, Betlejemskie Światełko Pokoju, rozpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

– Światełko Pokoju dotarło do Polski dzięki skautom z Austrii, którzy przekazali je polskim harcerzom podczas spotkania w Zakopanem. Prosto stamtąd dotarło do Trójmiasta, skąd wyruszyło w dalszą drogę, między innymi do lokalnych partnerów i opiekunów harcerstwa w naszym kraju. Cieszymy się, że jeden z lampionów mogliśmy przekazać także Enerdze – podkreśla podharcmistrz Weronika Nadzikiewicz z gdyńskiego CWM ZHP.

Betlejemskie Światełko Pokoju z rąk reprezentacji trójmiejskiego harcerstwa przyjął wiceprezes zarządu Energi SA, Grzegorz Kspeko.

– Dziękuję serdecznie za misję, którą pełnicie, roznosząc blask tego płomyka w czasach, w których pokój na świecie jest tak bardzo potrzebny. Życzę nam wszystkim, aby nigdy nie zabrakło nam Bożych błogosławieństw – podkreślał, przyjmując lampion.

Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do Energi od załogi „Zawiszy Czarnego” po raz drugi. Tymczasem na pokładzie okrętu już po raz siódmy wody Bałtyku pokonuje siostrzany płomyk, który dzielna załoga wraz z towarzyszami z całej Polski zawiezie do portu w łotewskim Lipali oraz do Kłajpedy na Litwie. Tam polscy harcerze dokonają uroczystych, ekumenicznych przekazań Światełka w kościołach wszelkich wyznań. Po spotkaniach z zagranicznymi kolegami załoga „Zawiszy Czarnego” powróci do Trójmiasta tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 23 grudnia.

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Źródło: Grupa Energa

Wpis został opublikowany 21 Gru 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć