Ciepłownictwo » CEZ Skawina podpisała wieloletnią umowę na dostawy pary…

CEZ Skawina podpisała wieloletnią umowę na dostawy pary technologicznej

20 Gru 2017 Możliwość komentowania CEZ Skawina podpisała wieloletnią umowę na dostawy pary technologicznej została wyłączona Share 'CEZ Skawina podpisała wieloletnią umowę na dostawy pary technologicznej' on Facebook Share 'CEZ Skawina podpisała wieloletnią umowę na dostawy pary technologicznej' on Email Share 'CEZ Skawina podpisała wieloletnią umowę na dostawy pary technologicznej' on Print Friendly

CEZ Skawina w najbliższych latach będzie dostarczała parę technologiczną do trzech dużych zakładów przemysłowych w Skawinie: firmy Balhsen, Grana i Lajkonik.

Umowę dotyczącą wieloletniej współpracy oraz warunków dostawy pary na moc cieplną wysokości 11,5 MW podpisały 18 grudnia Zarządy Spółek. W tym celu, do końca 2018 roku powstanie nowa infrastruktura ciepłownicza łącząca elektrownię z wymienionymi spółkami. Trwa przetarg na projekt i wykonanie inwestycji a dostawca zostanie wybrany do końca stycznia.

Do tej pory para technologiczna była dostarczana do wyżej wymienionych przedsiębiorstw, należącym do Balhsena istniejącym rurociągiem, na podstawie corocznych umów. Podpisana umowa wieloletnia umożliwi sfinansowanie inwestycji oraz stabilne dostawy na potrzeby produkcyjne i grzewcze trzech dużych producentów spożywczych w kolejnych latach.

Źródło: CEZ Polska Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 20 Gru 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć