Edukacja » Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał…

Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał żarówki w Kielcach

14 Gru 2017 Możliwość komentowania Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał żarówki w Kielcach została wyłączona Share 'Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał żarówki w Kielcach' on Facebook Share 'Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał żarówki w Kielcach' on Email Share 'Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał żarówki w Kielcach' on Print Friendly

W ramach akcji edukacyjnej Fortum, Wiesiek „Złota Rączka” Skiba wymienił w kieleckich mieszkaniach kilkadziesiąt tradycyjnych żarówek na nowoczesne energooszczędne urządzenia wykorzystujące technologię LED. Znany i lubiany majster zawitał również do Domu Dziecka „Dobra Chata”, gdzie oprócz wymiany żarówek, zachęcał młodych ludzi do ekologicznego postępowania. Po dobrym przyjęciu przez mieszkańców Fortum rozważa kontynuację projektu edukacyjnego w kolejnych polskich miastach.

Wymiana żarówek jest elementem szerszej akcji edukacyjnej, która ma na celu zwiększanie świadomości w obszarze oszczędzania energii elektrycznej. Pilotażowa edycja programu została zainaugurowana w Kielcach 13 listopada. Przez dwa pierwsze dni akcji Wiesiek Skiba wymienił żarówki zarówno mieszkańcom Kielc, jak i podopiecznym Domu Dziecka „Dobra Chata”. Łącznie podczas odwiedzin Wiesiek zapewnił kielczanom blisko 140 nowoczesnych energooszczędnych żarówek.

Wymiana żarówki na model wykorzystujący technologię LED może być pierwszym krokiem do tego, aby wziąć sprawy domu w swoje ręce i skorzystać z takich rozwiązań, które przyniosą spore oszczędności. W kolejnym etapie warto wybierać urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. Mniejsze zużycie energii jest nie tylko dobre dla środowiska, ale i dla naszego portfela – komentuje Maciej Kościński, dyrektor departamentu marketingu w Fortum.

Znany z programów telewizyjnych Wiesiek „Złota Rączka” Skiba od lat pokazuje, że kwestia drobnych napraw i remontów we własnym domu może przynieść dużo satysfakcji i oszczędności. Aby zaprosić go do swojego mieszkania i wygrać bezpłatną wymianę żarówek, wystarczyło zarejestrować się na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Kielczanie chętnie zapraszali Wieśka do swoich mieszkań i domów. Kiedy jednak najsłynniejszy majster w Polsce osobiście zapukał do ich drzwi, nie kryli zaskoczenia.

Mieszkańcy Kielc przyjęli naszą ekipę bardzo serdecznie. Wraz z ekspertami Fortum pojawiliśmy się w ich domach, aby pokazać, że pozornie tak błaha czynność jak wymiana tradycyjnej żarówki na energooszczędną może przynieść spore oszczędności. Dodatkowo nie byłbym sobą, gdybym przy okazji nie wykonał kilku drobnych napraw – komentuje Wiesiek „Złota Rączka” Skiba.

W ramach programu edukacyjnego Fortum realizuje również bezpłatny program doradztwa energetycznego dla mieszkańców, którzy mogą wziąć udział w indywidualnych sesjach ze specjalistą firmy. Podczas spotkania przedstawiciel Fortum podpowiada, jak w prosty sposób obniżyć rachunki za energię. Osoby zainteresowane doradztwem są proszone o kontakt pod numerem 122 100 000 lub mailowy na: opiekun@fortum.com.

fot. pixabay.com

Źródło: Fortum Power and Heat Polska

Wpis został opublikowany 14 Gru 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć