News » Studenci i ich nowatorskie pomysły dla TAURON Dystrybucji

Studenci i ich nowatorskie pomysły dla TAURON Dystrybucji

1 Gru 2017 Możliwość komentowania Studenci i ich nowatorskie pomysły dla TAURON Dystrybucji została wyłączona Share 'Studenci i ich nowatorskie pomysły dla TAURON Dystrybucji' on Facebook Share 'Studenci i ich nowatorskie pomysły dla TAURON Dystrybucji' on Email Share 'Studenci i ich nowatorskie pomysły dla TAURON Dystrybucji' on Print Friendly

12 zespołów pracujących przez trzy dni, 12 innowacyjnych wizji dla energetyki przyszłości i jeden zwycięzca. To efekt maratonu innowacyjności zorganizowanego przez TAURON Dystrybucja w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczyły zespoły z AGH w Krakowie oraz Politechnik: Częstochowskiej, Śląskiej i Wrocławskiej.

Dystrybucja Innowacji to nowatorski projekt TAURONU, w którym w krakowskiej Starej Zajezdni interdyscyplinarne, sześcioosobowe zespoły pracowały intensywnie nad nowymi rozwiązaniami dla obszaru dystrybucji. Temat z jakim zmierzyli się studenci uczelni technicznych z południa Polski to: Energia Przyszłości: Internet Rzeczy, Big Data i elektromobilność w inteligentnych sieciach energetycznych”.

Przez trzy dni trwały więc prace konstrukcyjne, kreacyjne i analityczne, których wynikiem było 12 innowacyjnych rozwiązań prezentowanych w ostatnim dniu wydarzenia przed jury z TAURONU. Na warsztatach studenci pracowali według metodologii Design Thinking. W efekcie prac powstały pomysły i rozwiązania głównie dotyczące elekromobilności, magazynowania energii i interaktywnej komunikacji z klientami w czasie awarii. W trakcie prac zespoły miały też możliwość konsultacji z przedstawicielami dużych firm – klientów TAURONA. Finalne prezentacje miały bardzo ciekawą formę – młodzi ludzie nie tylko opowiadali o swoich pomysłach na innowacje, ale również prezentowali konstrukcje, modele lub makiety obrazujące ich wizje energetyki przyszłości.

Najciekawszym i najbardziej innowacyjnym pomysłem okazał się projekt przygotowany przez zespół „Elektron” z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Studenci z Gliwic zaprezentowali jury pomysł algorytmu określającego optymalną lokalizację stacji ładowania pojazdów elektrycznych z uwzględnieniem charakterystyki i obciążeń istniejącej sieci elektroenergetycznej.

Zespół tworzyli studenci I, III i IV roku studiów z kierunków: energetyka, inżynieria biomedyczna i elektrotechnika.

Wszystkie projekty były ciekawe i pokazały nam zupełnie inną perspektywę postrzegania spółki oraz tego, jakie młodzi ludzie widzą kierunki poprawy jakości oferty i obsługi klientów oraz rozwoju energetyki – powiedział Robert Zasina, prezes TAURON Dystrybucja i przewodniczący jury – W zwycięskim projekcie była wizja elektromobilnej przyszłości, ale też odniesienie się do bieżących problemów związanych z koniecznością dostosowania naszej sieci i infrastruktury do obciążeń wynikających ze zwiększonego i niestabilnego zapotrzebowania na moc, które wynika z nowego profilu konsumenta energii – użytkownika samochodu elektrycznego.

W Dystrybucji Innowacji wzięli udział studenci uczelni, które współpracują z operatorem sieci w ramach Rady Naukowej działającej przy TAURON Dystrybucja. W ramach Rady współpraca odbywa się ze środowiskiem naukowym, natomiast tym razem operator sieci chciał poznać opinie i pomysły konsumentów, ale też przyszłych twórców nowoczesnej energetyki.

Źródło: TAURON Dystrybucja S.A.

Wpis został opublikowany 1 Gru 2017 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć