Edukacja » Łączy nas energia

Łączy nas energia

1 Gru 2017 Możliwość komentowania Łączy nas energia została wyłączona Share 'Łączy nas energia' on Facebook Share 'Łączy nas energia' on Email Share 'Łączy nas energia' on Print Friendly

Pracownicy firmy PGE Obrót, zajmującej się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, stworzyli grę planszową w dwóch odsłonach dla starszych i młodszych graczy. Pierwsza przybliża zagadnienia z branży energetycznej i dostarcza informacji o działalności największej grupy energetycznej w Polsce. Druga uczy dzieci roztropnego korzystania z urządzeń elektrycznych i zwraca uwagę na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Grę „Łączy nas energia” wymyślili pracownicy zajmujący się obsługą serwisu eBOK w zespole PGE Contact Center zlokalizowanym w Łodzi.

Obie gry są efektem połączenia dwóch elementów. Kreatywnego potencjału, z którego znany jest w Spółce zespół zajmujący się obsługą kanałów zdalnych oraz popularności jaką cieszą się planszówki, niezależnie od wieku. Pomysł jest tym bardziej trafiony, ponieważ gry będą miały szerokie zastosowanie i przyczynią się nie tylko do promowania samej GK PGE, ale przede wszystkim wartości, jakimi się kierujemy np. bezpieczeństwem i odpowiedzialnością – mówi prezes zarządu PGE Obrót – Dariusz Czuk.

Punktem wyjście do stworzenia gry było promowanie wśród pracowników i klientów wiedzy o Grupie Kapitałowej PGE.

Pomysłodawcami, autorami i wykonawcami projektu są Przemysław Chrabałowski, Kamil Młynarczyk, Wioletta Mazur i Karolina Pilichowska. Jak podkreślają twórcy, gra spełnia funkcję integracyjną, edukacyjną oraz czysto rozrywkową. Pytania w grze dotyczą m.in. spółek z Grupy PGE – Obrót, Dystrybucja, Energia Odnawialna.

Pytania dotykają także takich tematów jak ochrona środowiska czy innowacje. – Dzięki tak różnorodnym kategoriom pracownicy mogą dowiedzieć się czegoś więcej o swojej pracy, a także poznać ogólne ciekawostki związane z PGE – powiedzieli twórcy gry „Łączy nas energia”. Prototyp powstawał dwa miesiące, pytania ułożone zostały w oparciu o wiadomości z oficjalnych stron internetowych spółek PGE oraz wiedzy pracowników.

– Nauka poprzez zabawę to idealny sposób na przybliżenie zagadnień z branży energetycznej, szczególnie nowym pracownikom np. podczas szkoleń – mówią twórcy i pomysłodawcy gry.

Opracowana została również specjalna wersja dla najmłodszych, zatytułowana „Bezpiecznie z PGE. Osiągnij szczyt bezpieczeństwa!”. Celem tej planszówki jest przejście pionkami malowniczej górskiej trasy na sam szczyt „Góry PGE” oraz ułożenie puzzli w barwie swojego pionka i zobaczenie, jakie ostrzeżenie kryje się na obrazku. Gracz, który tego dokona, wygrywa. Ta wersja gry, poza dobrą zabawą, uczy bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych i odpowiedzialnego obchodzenia się z prądem.

Przybliża też najmłodszym zagadnienia z branży energetycznej i promuje wiedzę o GK PGE. Próbne egzemplarze były testowane wśród dzieci pracowników PGE Obrót oraz w grupie dzieci jednego z przedszkoli w Łodzi. Małym graczom taka forma przyswajania nowych informacji bardzo się spodobała.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej klientów zainteresowanych nową ofertą PGE Obrót.

Ponad 10 tys. osób odwiedziło mobilne strefy „PGE – Przyłącz się do nas” w trwającej od 21 sierpnia do 2 września akcji zorganizowane przez PGE Obrót w 21 miastach na terenie działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Rosnące zainteresowanie klientów budziła nowa oferta PGE łącząca dostawę prądu z usługami pomocy fachowców z różnych dziedzin oraz elektroniczne Biuro Obsługi.

Źródło: PGE Obrót S.A. 

Wpis został opublikowany 1 Gru 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć