News » Fortum nabędzie w Rosji trzy elektrownie solarne o mocy 35 MW

Fortum nabędzie w Rosji trzy elektrownie solarne o mocy 35 MW

1 Gru 2017 Możliwość komentowania Fortum nabędzie w Rosji trzy elektrownie solarne o mocy 35 MW została wyłączona Share 'Fortum nabędzie w Rosji trzy elektrownie solarne o mocy 35 MW' on Facebook Share 'Fortum nabędzie w Rosji trzy elektrownie solarne o mocy 35 MW' on Email Share 'Fortum nabędzie w Rosji trzy elektrownie solarne o mocy 35 MW' on Print Friendly

Fortum podpisało umowę, na mocy której nabędzie od Hevel Group – największego zintegrowanego rosyjskiego producenta energii słonecznej – trzy elektrownie solarne. Zamknięcie transakcji jest przewidywane do końca 2017 r. Strony umowy postanowiły nie ujawniać ceny sprzedaży.

Elektrownie słoneczne Pleszanowskaja (10 MW) oraz Graczewskaja (10 MW) są zlokalizowane w rejonie Orenburga, a elektrownia słoneczna Bugulczanskaja (15 MW) znajduje się w Republice Baszkortostanu. Wszystkie trzy elektrownie są już w eksploatacji i będą otrzymywać płatności na mocy Umów na Dostawy Mocy (Capacity Supply Agreements) przez ok. 15 lat od uruchomienia, po średniej cenie uzgodnionej w tych umowach, wynoszącej w przeliczeniu ok. 430 Euro/MWh. Elektrownie zostały uruchomione w latach 2016 i 2017. Grupa Hevel zapewni usługi eksploatacji i utrzymania dla wszystkich trzech elektrowni.

Aktualnie Fortum eksploatuje instalacje solarne o mocy 85 MW w Indiach, jednak według szacunków dodatkowe 100 MW zostanie uruchomionych jeszcze w tym roku.

Zgodnie ze swą strategią Fortum zamierza zbudować portfolio instalacji słonecznych i wiatrowych o mocy liczonej w gigawatach. Ambicją Fortum jest dokonywanie selektywnych inwestycji w instalacje wytwarzające energię odnawialną w oparciu o kompetencje i techniczny know-how firmy. W perspektywie długoterminowej Fortum chce posiadać na terenie Rosji instalacje wytwarzające energię odnawialną o mocy ok. 500 MW.

W 2017 r. całkowity wolumen energii słonecznej obecnej na rosyjskim rynku hurtowym wynosi 224 MW. Największe elektrownie słoneczne są zlokalizowane w rejonie Orenburga oraz w republikach Baszkortostańskiej i Ałtajskiej. Na podstawie wyników aukcji na wybór mocy dla instalacji wytwarzających energię odnawialną oczekuje się, że do rynku hurtowego na przestrzeni lat 2018-2023 zostanie włączone dodatkowe 1,5 GW mocy pochodzącej z elektrowni słonecznych.

fot. pixabay.com

Źródło: Fortum Power and Heat Polska

Wpis został opublikowany 1 Gru 2017 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć