News » RAFAKO S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Węgrami

RAFAKO S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Węgrami

30 Lis 2017 Możliwość komentowania RAFAKO S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Węgrami została wyłączona Share 'RAFAKO S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Węgrami' on Facebook Share 'RAFAKO S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Węgrami' on Email Share 'RAFAKO S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Węgrami' on Print Friendly

23 listopada, w Ambasadzie RP w Budapeszcie RAFAKO S.A. zawarło umowę ramową o współpracy z węgierskim podmiotem MVM OVIT Zrt. Obie firmy chcą występować jako dostawcy kompleksowych usług oraz dostaw w sektorze energetycznym, uzupełniając tym samym swoje działania w polskiej i węgierskiej branży energetycznej.

RAFAKO S.A. zawarło umowę ramową o współpracy z węgierską firmą MVM OVIT Zrt. Porozumienie podpisane zostało przez prezes zarządu RAFAKO S.A., Agnieszkę Wasilewską – Semail, dr Norberta Lajos Koroma, dyrektora generalnego MVM OVIT Zrt. oraz Istvána Schäffera, szefa ds. zakupów i zarządzania zapasami w MVM OVIT Zrt. W spotkaniu uczestniczył także ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP na Węgrzech, Jerzy Snopek oraz Jakub Sitek, dyrektor ds. relacji z klientami RAFAKO S.A.

Głównym celem porozumienia jest „wzajemne zasilanie” i uzupełnianie w działaniach na węgierskim i polskim rynku energetycznym. RAFAKO S.A. i MVM OVIT Zrt. chcą występować jako dostawcy oferujący kompleksowe usługi w zakresie sektora energetycznego, uzupełniając swoje działania na polskim i węgierskim rynku energetycznym. W planach jest także wspólne uczestnictwo w projektach energetycznych na innych rynkach.

Drugim, równie istotnym celem współpracy jest obustronne wejście na polski rynek linii przesyłowych i budownictwa stacyjnego, uczestnictwo w projektach linii przesyłowych i budowa stacji elektroenergetycznych, wykorzystując przy tym pozycję rynkową RAFAKO S.A., jak i wiedzę techniczną MVM OVIT Zrt.

MVM OVIT Zrt. to węgierska instalacyjno-produkcyjna firma budowlana, działająca w tamtejszym sektorze energetycznym. Firma bierze czynny udział w projektach rozwoju elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz we wprowadzaniu i stosowaniu innowacyjnych technologii. Przedsiębiorstwo podejmuje również decydującą rolę w projektach budowy, konserwacji i rozwoju krajowych elektrowni, przedsiębiorstw energetycznych i kolejowych, a także dużych odbiorców przemysłowych i klientów zagranicznych.

– MVM OVIT to bardzo dobry partner biznesowy dla RAFAKO S.A., który nie jest naszym konkurentem, a uzupełnia nasze portfolio w projektach EPC („pod klucz”) – powiedział Jakub Sitek, dyrektora ds. relacji z klientami RAFAKO S.A.

Źródło: RAFAKO S.A.

Wpis został opublikowany 30 Lis 2017 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć