News » Minister środowiska prof. Jan Szyszko z wizytą w Wietnamie

Minister środowiska prof. Jan Szyszko z wizytą w Wietnamie

30 Lis 2017 Możliwość komentowania Minister środowiska prof. Jan Szyszko z wizytą w Wietnamie została wyłączona Share 'Minister środowiska prof. Jan Szyszko z wizytą w Wietnamie' on Facebook Share 'Minister środowiska prof. Jan Szyszko z wizytą w Wietnamie' on Email Share 'Minister środowiska prof. Jan Szyszko z wizytą w Wietnamie' on Print Friendly

Minister środowiska prof. Jan Szyszko towarzyszył prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Wietnamie, który staje się dla Polski strategicznym partnerem gospodarczym w Azji Południowo-Wschodniej.

Podczas delegacji w Hanoi, w stolicy Wietnamu, prof. Jan Szyszko oraz Tran Hong Ha, minister środowiska Wietnamu, podpisali porozumienie między resortami środowiska obu krajów. Memorandum zakłada współpracę polsko-wietnamską w dziedzinie zasobów naturalnych i środowiska. Szczególny nacisk został położony na dostawę nowoczesnych technologii użytkowanych w gospodarce wodnej, mających na celu poprawę jakości wody.

Polska jest gotowa na dostarczenie innowacyjnych technologii sprzyjających ochronie środowiska, w tym transferu zielonych technologii, zwłaszcza skierowanych na działania łagodzenia zmian klimatu i poprawę jakości wody – podkreślił prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

Troska o środowisko i rola Wietnamu w Porozumieniu paryskim

Mając na uwadze intensywny rozwój gospodarczy Wietnamu i wiążące się z tym zagrożenia dla klimatu i środowiska naturalnego, prof. Jan Szyszko zaoferował wymianę doświadczeń w tym obszarze.

Polska jest światowym liderem m.in. pod względem realizacji polityki klimatycznej. Chcemy dawać dobry przykład dla takich państw jak Wietnam, a jednocześnie służyć im naszą pomocą oraz dostępem do nowatorskich rozwiązań technologicznych. 

Minister Szyszko przypomniał również, że Polska w przyszłym roku będzie organizatorem szczytu klimatycznego ONZ COP24, a Wietnam z pewnością będzie odgrywał podczas tego wydarzenie ważną rolę jako czołowe państwo regionu.

W przyszłym roku w Katowicach odbędzie się 24. Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu (COP24). Podczas tego szczytu będziemy chcieli przyjąć mapę drogową, która pomoże wszystkim uczestnikom w realizacji Porozumienia paryskiego. Liczymy na wsparcie Wietnamu w osiągnięciu celów, które zakłada wspomniane Porozumienie – podsumował swoje wystąpienie prof. Jan Szyszko.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 30 Lis 2017 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć