News » Statkraft Markets GmbH rozpoczyna operacyjną działalność na TGE

Statkraft Markets GmbH rozpoczyna operacyjną działalność na TGE

22 Lis 2017 Możliwość komentowania Statkraft Markets GmbH rozpoczyna operacyjną działalność na TGE została wyłączona Share 'Statkraft Markets GmbH rozpoczyna operacyjną działalność na TGE' on Facebook Share 'Statkraft Markets GmbH rozpoczyna operacyjną działalność na TGE' on Email Share 'Statkraft Markets GmbH rozpoczyna operacyjną działalność na TGE' on Print Friendly

Norweska spółka Statkraft Markets GmbH rozpoczyna operacyjną działalność na TGE w zakresie Rynku Dnia Następnego i Bieżącego, Rynku Terminowego Towarowego w obszarze instrumentów terminowych na energię elektryczną oraz Rynku Praw Majątkowych.

Cieszymy się z uzyskania bezpośredniego dostępu do TGE oraz z rozszerzenia zakresu naszej działalności w Europie. Statkraft zamierza wzmocnić swoją pozycję w obszarze odnawialnych źródeł energii i dostrzega możliwości na polskim rynku. Produkty oferowane przez TGE pozwalają Statkraft na realizację strategii handlowych – powiedział Carsten Poppinga, SVP Trading & Origination w Statkraft.

Statkraft jest wiodącą firmą w sektorze hydroenergetyki na rynku międzynarodowym i największym producentem energii odnawialnej w Europie. Grupa wytwarza energię wodną, wiatrową, słoneczną, gazową i zapewnia dostawy energii cieplnej. Statkraft jest międzynarodową firmą działającą na rynku energetyki i ważnym graczem na europejskich giełdach energii elektrycznej, dysponującym najnowocześniejszą wiedzą w zakresie handlu energią.

Do grona aktywnych Członków Giełdy dołączyła kolejna międzynarodowa spółka posiadająca ogromne doświadczenie w produkcji energii elektrycznej na skalę globalną. To dowód na to, że oferta produktowa TGE spełnia wymagania europejskich graczy – powiedział Piotr Zawistowski, pełniący obowiązki prezesa zarządu TGE.

Spółka Statkraft Markets jest jednym z 72 Członków TGE. Do obrotu na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego energii elektrycznej dopuszczonych jest 208 podmiotów, w tym bezpośrednio działających 52, a za pośrednictwem domów maklerskich 154. Na Rynku Terminowym Towarowym w zakresie energii elektrycznej działa bezpośrednio 47 firm.

Rejestr Świadectw Pochodzenia obejmuje 3385 podmiotów, natomiast Rejstr Gwarancji Pochodzenia 323 podmioty.

fot. pixabay.com

Źródło: Towarowa Giełda Energii S.A.

Wpis został opublikowany 22 Lis 2017 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć