Ciepłownictwo » „Laur Białego Tygrysa” polskiej energetyki. Iwona Sierżega z…

„Laur Białego Tygrysa” polskiej energetyki. Iwona Sierżega z nagrodą dla wybitnych energetyków!

21 Lis 2017 Możliwość komentowania „Laur Białego Tygrysa” polskiej energetyki. Iwona Sierżega z nagrodą dla wybitnych energetyków! została wyłączona Share '„Laur Białego Tygrysa” polskiej energetyki. Iwona Sierżega z nagrodą dla wybitnych energetyków!' on Facebook Share '„Laur Białego Tygrysa” polskiej energetyki. Iwona Sierżega z nagrodą dla wybitnych energetyków!' on Email Share '„Laur Białego Tygrysa” polskiej energetyki. Iwona Sierżega z nagrodą dla wybitnych energetyków!' on Print Friendly

,,Energetycy energetykom – laureaci laureatom’’ – to od lat hasło przewodnie podczas uroczystości przyznawania Laurów Białego Tygrysa Polskiej Energetyki, kiedy to środowisko energetyków decyduje kogo wyróżnić Laurem. W tegorocznej edycji za wybitny wkład w rozwój energetyki została wyróżniona m.in. Iwona Sierżęga – prezes Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna – jedna z niewielu kobiet w Polsce zarządzających elektrociepłownią. Nieprzerwanie od 2011 r. jest prezesem firmy, a od 2013 r. zasiada także w zarządzie PTEZ.

Ta nagroda ma dla mnie wyjątkową wartość, w energetyce jestem bowiem stosunkowo niedługo, bo 19 lat, a to z pewnością jeszcze nie czas na emeryturę. To dla mnie impuls i motywacja do bardziej wytężonej pracy – podkreśla Iwona Sierżęga.

Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, że Iwona Sierżęga jest drugą w historii kobietą nagrodzoną Białym Tygrysem. Po studiach pracowała w amerykańskiej spółce, a już w wieku 29 lat objęła stanowisko członka zarządu i dyrektora finansowego. – Było to dla mnie ogromnym zaszczytem i dużym osiągnięciem – dodaje laureatka. Z sukcesem łączy życie osobiste z prywatnym. Stanowisko prezesa spółki objęła w 2010 r., był to kolejny krok milowy w jej karierze zawodowej. – Jestem na tym stanowisku od 7 lat, tyle też mają moje dzieci. Budowałam tę spółkę od samego początku, przez strukturę i dobieranie kompetentnego zespołu – mówi I. Sierżęga.

Kierowana przez nią elektrociepłownia ma bardzo wysokie wskaźniki operacyjne i finansowe. W 2016 r. spółka jako pierwsza elektrociepłownia zawarła bardzo ważną umowę z PSE na świadczenie usługi odbudowy krajowego systemu elektroenergetycznego. – W razie tzw. „blackoutu” w południowej części kraju, możemy uruchomić turbinę gazową, która ten problem niweluje. Zarządzanie elektrociepłownią to codzienne wyzwania. Tych było bardzo dużo, bo przez prawie 20 lat energetyka mocno się zmieniła – I. Sierżęga.

W PTEZ Iwona Sierżęga mocno wspiera promocję rozwoju kogeneracji jako najbardziej zasadnego i efektywnego sposobu wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. – Działając w kogeneracji gazowej zwracam szczególną uwagę na rozwój tej technologii. Mówiąc o smogu nie można bowiem zapomnieć o rozwoju kogeneracji, a także o tym, że ciepło systemowe to nasza przyszłość. Gra toczy się o nasze zdrowie, dlatego należy namawiać wszystkich decydentów do promowania kogeneracji – podsumowuje Iwona Sierżęga.

Uroczyste wręczenie Laurów miało miejsce 16 listopada w Centrum Energetyki AGH w Krakowie.

Źródło: Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych

Wpis został opublikowany 21 Lis 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć