CSR w energetyce » Rower od Energi trafił do Aktywnej Jesienią

Rower od Energi trafił do Aktywnej Jesienią

17 Lis 2017 Możliwość komentowania Rower od Energi trafił do Aktywnej Jesienią została wyłączona Share 'Rower od Energi trafił do Aktywnej Jesienią' on Facebook Share 'Rower od Energi trafił do Aktywnej Jesienią' on Email Share 'Rower od Energi trafił do Aktywnej Jesienią' on Print Friendly

Wykonanie pomysłowego zdjęcia, nawiązującego do tematyki rowerowej, było zadaniem uczestników konkursu „Aktywni Jesienią” na fanpage’u Energa SA. Zapraszamy do lektury wywiadu z jego zwyciężczynią, Katarzyną Duran.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym jury zdecydowało o wyborze 20 najciekawszych ich zdaniem fotografii, które 3 października zostały umieszczone w Facebook’owiej galerii zdjęć #AktywniJesienia. Od tego czasu przez kolejne dwa tygodnie internauci głosowali na prace konkursowe poprzez „lajki” pod zdjęciem. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 16 października. Zwyciężczynią została Katarzyna Duran, studentka III roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, która otrzymała od Energi rower elektryczny o wartości 4 599 zł. Dla pozostałych uczestników konkursu gdańska spółka energetyczna przygotowała nagrody pocieszenia o wartości 50 zł.

DOWIEDZIAŁAM SIĘ O KONKURSIE, BO ZAINTERESOWAŁY MNIE POSTY ENERGI – z Katarzyną Duran, zwyciężczynią konkursu „Aktywni Jesienią”, rozmawiają Joanna Gerke i Andrzej Lis-Radomski z Biura Prasowego Grupy Energa

Jak dowiedziałaś się o konkursie „Aktywni Jesienią”?

Już jakiś czas temu postanowiłam polubić profil Energa SA, ponieważ jestem studentką III roku kierunku odnawialne źródła energii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dlatego treści, które są udostępniane na waszym fanpage’u, bardzo mnie interesują. Dzięki temu zauważyłam informację związaną z konkursem, w którym główną nagrodą był rower elektryczny. Po przeczytaniu regulaminu postanowiłam spróbować swoich sił.

Jak wspominasz udział w konkursie?

Byłam bardzo podekscytowana. Długo myślałam nad fotografią, którą wykonam. Z moim chłopakiem wymyśliliśmy rower podłączony do akumulatora. Gdy dowiedziałam się, że moje zdjęcie jest wśród 20 najciekawszych prac, zaangażowałam wszystkich moich znajomych i przyjaciół, których poprosiłam o udostępnianie zdjęcia i „lajki”. Dzięki temu fotografia pojawiła się na różnych grupach Facebook’owych i zyskała ogromne wsparcie.

Skąd pomysł, aby rozpocząć studia związane z energetyką?

Od zawsze lubiłam techniczne zajęcia w szkole. Szukając dla siebie idealnych studiów, dotarłam do informacji o nowym wówczas kierunku, jakim były odnawialne źródła energii. Dziś nie żałuję dokonanego wyboru. Wszystkie zajęcia na uczelni są ciekawe. W przyszłości chciałabym pracować w zawodzie i swoją karierę związać z projektowaniem instalacji fotowoltaicznych. Jestem też jednak otwarta na inne odnawialne źródła.

Co zrobisz ze swoją nagrodą?

Wygraną zatrzymam dla siebie. Zawsze musiałam pożyczać rower od znajomych, ponieważ dotąd nie miałam własnego. Bardzo się cieszę, że moją nagrodą jest rower elektryczny, ponieważ podczas przejażdżek zawsze zostawałam w tyle za przyjaciółmi. Mam nadzieje, że teraz będę mogła prześcignąć swoich kompanów podróży.

Czy miałaś okazję testować wcześniej podobny sprzęt?

Nie znam nikogo, kto posiadałby rower elektryczny i nigdy nie miałam okazji na nim jeździć. Lubię każdą formę aktywności, a teraz dzięki wygranej mam nadzieję, że odbędę jeszcze więcej wycieczek rowerowych.

Jaką przewagę mają rowery nad innymi środkami transportu?

Przede wszystkim nie zanieczyszczają powietrza. Dzięki nim możemy także wzmocnić swoją kondycję oraz aktywnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Jak wspominasz ogłoszenie wyników konkursu?

W tym czasie byłam w pociągu. Wracałam z domu rodzinnego do Wrocławia. Moja przyjaciółka zadzwoniła do mnie z wiadomością, że wygrałam rower. Byłam bardzo szczęśliwa.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 17 Lis 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć