Emisje, CO2 » Polsko-amerykańskie rozmowy o polityce klimatycznej podczas COP23

Polsko-amerykańskie rozmowy o polityce klimatycznej podczas COP23

17 Lis 2017 Możliwość komentowania Polsko-amerykańskie rozmowy o polityce klimatycznej podczas COP23 została wyłączona Share 'Polsko-amerykańskie rozmowy o polityce klimatycznej podczas COP23' on Facebook Share 'Polsko-amerykańskie rozmowy o polityce klimatycznej podczas COP23' on Email Share 'Polsko-amerykańskie rozmowy o polityce klimatycznej podczas COP23' on Print Friendly

Podczas szczytu klimatycznego ONZ COP23 w Bonn prof. Jan Szyszko, minister środowiska, spotkał się (16 listopada 2017 r.) z Georgem Davidem Banksem, doradcą ds. klimatu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

W trakcie spotkania prof. Jan Szyszko zaznaczył, że Polska przyjęła decyzję rządu Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z Porozumienia paryskiego. Podkreślił również, że Polska chciałaby poznać oczekiwania USA wobec COP24 w Katowicach.

Ze względu na duże doświadczenie USA w odniesieniu do mechanizmów rynkowych, chcielibyśmy dowiedzieć się więcej na temat oczekiwań amerykańskiego rządu dotyczących handlu uprawnieniami do emisji. To jeden z tematów, który będziemy omawiać podczas COP24 – powiedział minister środowiska prof. Jan Szyszko.

Minister zaznaczył również, że jako nadchodząca prezydencja kolejnego szczytu klimatycznego jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby przyjąć kompleksowy pakiet wdrażający Porozumienie paryskie. – Chcielibyśmy poznać stanowisko rządu prezydenta Trumpa na rzecz realizacji tego celu.

O zmianach klimatu minister środowiska prof. Jan Szyszko rozmawiał dziś także z Judith G. Garber z biura oceanów i międzynarodowego środowiska oraz spraw naukowych w Departamencie Stanu USA.

Spotkanie z doradcą ds. klimatu prezydenta Rosji

16 listopada 2017 r. odbyły się także inne spotkania bilateralne. Dotyczyły one zarówno negocjacji toczących się właśnie w Bonn, podczas konferencji COP23, jak i oczekiwań wobec COP24, który odbędzie się w grudniu przyszłego roku w Polsce.

Minister środowiska prof. Jan Szyszko spotkał się z Aleksanderem Biedryckim, radcą ds. klimatu prezydenta Rosji Władimira Putina, a także z ministrem środowiska i zasobów wodnych Singapuru Masagos Zulkifli bin Masagos Mohamad. Podziękował im za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w proces negocjacji klimatycznych, a także zaznaczył, że liczy na dalszą owocną współpracę podczas COP24 w Katowicach, na rzecz opracowania zasad wdrażających Porozumienie paryskie.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 17 Lis 2017 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć