News » Energia słoneczna – kolejny odcinek serii „Punkt Krytyczny”…

Energia słoneczna – kolejny odcinek serii „Punkt Krytyczny” zrealizowany w ramach projektu „Energia odNowa”

15 Lis 2017 Komentarze: 1 Share 'Energia słoneczna – kolejny odcinek serii „Punkt Krytyczny” zrealizowany w ramach projektu „Energia odNowa”' on Facebook Share 'Energia słoneczna – kolejny odcinek serii „Punkt Krytyczny” zrealizowany w ramach projektu „Energia odNowa”' on Email Share 'Energia słoneczna – kolejny odcinek serii „Punkt Krytyczny” zrealizowany w ramach projektu „Energia odNowa”' on Print Friendly

Jako partner projektu Energia odNowa zachęcamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii „Punkt krytyczny” nt. energii słonecznej w Polsce.

W tym odcinku możecie poznać pana Dariusza – prosumenta, który zainwestował w system fotowoltaiczny oraz min. uczniów technikum górniczego w Rybniku z klasy o specjalizacji – odnawialne źródła energii. Uczniowie jak też nauczyciel potwierdzają, że jest to zawód z przyszłością. W 2016 r. w Rybniku z braku chętnych nie utworzyła się żadna klasa górnicza. Młodzi ludzie stawiają na czyste źródła energii, oby tylko pracę znaleźli w Polsce…

Partnerami projektu są: WWF Polska, Instytut na rzecz Ekorozwoju, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Instytut Energetyki Odnawialnej. Projekt został dofinansowany z środków unijnych z programu LIFE i środków krajowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji o projekcie na stronie http://energiaodnowa.pl.

Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej

Wpis został opublikowany 15 Lis 2017 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Energia słoneczna – kolejny odcinek serii „Punkt Krytyczny” zrealizowany w ramach projektu „Energia odNowa””

  1. zgryźliwy, 16 Lis 2017 o 11:30

    Akurat Rybnik ma własne jezioro na potrzeby wody chłodzącej i brak wody w Wiśle mało go obchodzi. Systemy rozproszone są mało efektywne ekonomicznie. Zamiast jednego generatora 1000 MW – tysiące małych jednostek z osobnymi fundamentami. Zamiast mostu szynowego długości kilkunastu kroków trzeba setek km miedzianych kabli do „przesyłu” energii na średnim napięciu. Przez pół roku jest noc – żadne badania nad poprawą efektywności OZE tego nie zmienią. OZE nie likwiduje węgla w paleniskach indywidualnych, OZE nie ma tu żadnej oferty. To raczej wielkoskalowa elektrownia Rybnik może ogrzać to miasto, tylko należy zaprzestać zabawy w OZE, a rozpocząć podłączanie indywidualnych trucicieli masowych do sieci zdalaczynnej.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć