Ciepłownictwo » Zmiany w ustalaniu zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła…

Zmiany w ustalaniu zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła zatwierdzanych od 9.11 br.

10 Lis 2017 Możliwość komentowania Zmiany w ustalaniu zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła zatwierdzanych od 9.11 br. została wyłączona Share 'Zmiany w ustalaniu zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła zatwierdzanych od 9.11 br.' on Facebook Share 'Zmiany w ustalaniu zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła zatwierdzanych od 9.11 br.' on Email Share 'Zmiany w ustalaniu zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła zatwierdzanych od 9.11 br.' on Print Friendly

W związku z wejściem w życie rozporządzenia ministra energii z 22 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło, zmianie uległ jeden ze wskaźników do obliczenia średnioważonego kosztu kapitału. Należy go uwzględniać przy ustalaniu uzasadnionego zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła zatwierdzanych od dnia wejścia w życie ww. rozporządzenia.

URE informuje, że w kalkulacji średnioważonego kosztu kapitału (WACC) dla taryf przedkładanych do zatwierdzenia w okresie od 9 listopada do końca 2017 r. należy uwzględnić stopę wolną od ryzyka na poziomie 3,256%.

Pozostałe wielkości wskaźników pozostają bez zmian.

Więcej informacji na ten temat znajduje się w Informacji Prezesa URE nr 78/2017 w sprawie zasad i sposobu ustalania oraz uwzględniania zwrotu z kapitału (kosztu kapitału) w taryfach dla ciepła zatwierdzanych od 9 listopada 2017 r.

fot. pixabay.com

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Wpis został opublikowany 10 Lis 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć