News » Tchórzewski: W bilansie energetycznym jest miejsce dla tanich i…

Tchórzewski: W bilansie energetycznym jest miejsce dla tanich i dyspozycyjnych źródeł odnawialnych

7 Lis 2017 Możliwość komentowania Tchórzewski: W bilansie energetycznym jest miejsce dla tanich i dyspozycyjnych źródeł odnawialnych została wyłączona Share 'Tchórzewski: W bilansie energetycznym jest miejsce dla tanich i dyspozycyjnych źródeł odnawialnych' on Facebook Share 'Tchórzewski: W bilansie energetycznym jest miejsce dla tanich i dyspozycyjnych źródeł odnawialnych' on Email Share 'Tchórzewski: W bilansie energetycznym jest miejsce dla tanich i dyspozycyjnych źródeł odnawialnych' on Print Friendly

Istotne jest to, aby odnawialne źródła energii mogły być wykorzystywane jak najczęściej w ciągu roku i generowały niskie koszty wytwarzania energii – powiedział minister Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski”. Spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo Środowiska odbyło się 3 listopada 2017 r. w Warszawie.

Według szefa resortu energii w kolejnych latach musimy się zmierzyć ze stale obserwowanym wzrostem zapotrzebowania na energię, który świadczy o rozwoju gospodarczym kraju. Stąd potrzeba wdrażania nowych i efektywnych ekonomicznie rozwiązań mających na celu zarówno wypełnienie celów polityki energetycznej UE, jak i zapewnienie stabilnych i bezpiecznych źródeł pozyskiwania energii.

Struktura wytwarzania energii elektrycznej w Polsce jest i będzie w kolejnych latach oparta na węglu z rosnącą rolą czystych technologii węglowych, jednak w bilansie zapotrzebowania na energię widać także miejsce dla źródeł odnawialnych. Zdaniem ministra Krzysztofa Tchórzewskiego – Istotny wpływ na skalę wykorzystania OZE będzie mieć postęp technologiczny, zarówno w zakresie znanych już sposobów wytwarzania energii, jak i w zakresie rozwoju zupełnie nowych technologii.

Ogromnym atutem odnawialnych źródeł energii jest możliwość zaspokajania lokalnych potrzeb energetycznych. Takie rozwiązania pozwalają aktywizować regiony i budować wzajemne relacje. Stąd duże zainteresowanie powstawaniem klastrów energii, spółdzielni energetycznych i instalacji prosumenckich. Ważne, aby wszystkie te rozwiązania sprzyjały poprawie krajowego bezpieczeństwa energetycznego i wpływały na obniżenie poziomu zależności od importu surowców i paliw.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 7 Lis 2017 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć