News » DK Energy Polska i Miasto Gdynia uruchamiają InvisoLite,…

DK Energy Polska i Miasto Gdynia uruchamiają InvisoLite, innowacyjną platformę do zarządzania energią w gminie

2 Lis 2017 Możliwość komentowania DK Energy Polska i Miasto Gdynia uruchamiają InvisoLite, innowacyjną platformę do zarządzania energią w gminie została wyłączona Share 'DK Energy Polska i Miasto Gdynia uruchamiają InvisoLite, innowacyjną platformę do zarządzania energią w gminie' on Facebook Share 'DK Energy Polska i Miasto Gdynia uruchamiają InvisoLite, innowacyjną platformę do zarządzania energią w gminie' on Email Share 'DK Energy Polska i Miasto Gdynia uruchamiają InvisoLite, innowacyjną platformę do zarządzania energią w gminie' on Print Friendly

InvisoLite to inteligentne narzędzie monitorujące zużycie energii w budynkach zarządzanych przez Gminę Gdynia. InvisoLite pomoże śledzić jednocześnie 1500 punktów poboru energii, a także monitorować zużycie i ślad węglowy dla około 450 budynków na terenie gminy. InvisoLite to intuicyjny i rozwojowy produkt łączący komplementarny know-how spółek DK Energy Polska i Matex Controls.

Na zlecenie Gminy Miasta Gdyni, DK Energy Polska we współpracy z Matex Controls zaprojektowały i wdrożyły uszytą na miarę aplikację internetową InvisoLite, umożliwiającą gromadzenie i kompleksową analizę danych zużycia energii i mediów w obiektach publicznych w celu przyspieszenia trwałej efektywności energetycznej gminy.

Prace rozwojowe zostały wykonane w ścisłej współpracy z Samodzielnym Referatem ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni, który odpowiada m.in. za realizację przyjętego w 2016 r. Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Od 2 listopada br. kompleksowym monitorowaniem zużycia energii i mediów zostanie objętych około 450 budynków i 1500 punktów poboru energii. InvisoLite stanie się wówczas narzędziem do energetycznego zarządzania gminą, celem obniżenia kosztów zakupu energii i mediów w wydatkach bieżących.

Wypracowany moduł raportowania i analizy porównawczej obiektów, w zależności m.in. od ich stanu technicznego i funkcjonalności budynków, pomoże również w planowaniu dalszych inwestycji proefektywnościowych oraz – co najważniejsze – w zmniejszeniu własnego śladu węglowego.

Marek Stępa, wiceprezydent Miasta Gdyni, zapewnia: System wpisuje się w ideę smart cities. Nowe rozwiązania informatyczne dają doskonałe narzędzia, z których musimy korzystać chcąc dobrze zarządzać energią w gminie.

Adam Palacz, dyrektor rozwoju i członek zarządu DK Energy Polska deklaruje: Jako spółka zależna do Grupy Dalkia, to dla nas zaszczyt towarzyszyć Gdyni we wdrożeniu innowacyjnego, cyfrowego rozwiązania na rzecz zarządzania oraz ciągłego podwyższenia jego efektywności energetycznej.

Marcin Michalski, prezes zarządu Matex Controls zaznacza: Najważniejszy element projektu to człowiek, zarówno użytkownik systemu InvisoLite jak i beneficjent, czyli mieszkaniec Gdyni. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wypracować platformę bardzo intuicyjną w codziennej obsłudze, która umożliwi również wykonanie kompleksowych analiz na rzecz poprawy jakości powietrza. System jest rozwojowy i możliwy do dalszej konfiguracji o nowe funkcjonalności.

fot. Agnieszka Wołowicz, UM Gdynia

Źródło: DK Energy Polska

Wpis został opublikowany 2 Lis 2017 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć