CSR w energetyce » TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport…

TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport roczny

20 Paź 2017 Możliwość komentowania TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport roczny została wyłączona Share 'TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport roczny' on Facebook Share 'TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport roczny' on Email Share 'TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport roczny' on Print Friendly

TAURON Polska Energia otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best” oraz pierwszą nagrodę w konkursie za zintegrowany  raport roczny w konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Spółka potwierdziła tym samym swoją pozycję w gronie  spółek mogących pochwalić się najwyższymi standardami raportowania.

Raporty roczne są stałym elementem komunikacji TAURONA z otoczeniem. Spółka utrzymuje wysoki poziom raportów, by sprostać oczekiwaniom jak najszerszego grona odbiorców – zarówno klientów, akcjonariuszy, analityków, jak i przedstawicieli mediów.

– Prezentując informacje na temat Grupy TAURON uwzględniamy najlepsze światowe standardy i praktyki.W 2016 r. Grupa zaprezentowała nową strategię oraz zaktualizowany model biznesowy. Nowe spojrzenie na organizację i jej perspektywy wymagało zmiany podejścia do raportowania, stąd nowa zintegrowana formuła prezentacji danych. Cieszymy się, że zostało to docenione przez kapitułę konkursu – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON jest regularnie nagradzany w konkursach na najlepszy raport roczny. W poprzednich trzech edycjach spółka zajmowała pierwsze miejsca, kwalifikując się w tym roku do kategorii „The Best of the Best”. Tegoroczne nagrody to także kolejny sukces całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie jego zawartości. Mimo doświadczenia nabytego w poprzednich latach, opracowanie Zintegrowanego Raportu za 2016 r. było istotnym wyzwaniem. Wymagało od tworzących go specjalistów innego niż dotąd podejścia, zrozumienia i otwarcia na nowe standardy raportowania i zaangażowania zespołu osób ze wszystkich kluczowych obszarów łańcucha wartości TAURON.

Przy opracowywaniu dokumentu uwzględniono nowe trendy i zmieniające się wymagania dotyczące raportowania. Przygotowanie Zintegrowanego Raportu Rocznego Grupy TAURON zostało oparte o międzynarodowe standardy raportowania określone przez International Integrated Reporting Council (IIRC).

TAURON od lat jest liderem w komunikacji z otoczeniem, wykorzystując najlepsze światowe rozwiązania. Po zwycięstwie w trzech poprzednich edycjach w konkursie The Best Annual Report, zespół pracujący nad projektem skoncentrował się na zgodności struktury i treści z międzynarodowymi standardami raportowania zintegrowanego.

Powstał nowoczesny, multimedialny raport online prezentujący najważniejsze informacje o Grupie TAURON. W prezentacji wykorzystano między innymi technologię Virtual Reality. Podobnie jak w latach poprzednich, w raporcie zastosowano zaawansowane, interaktywne narzędzia do prezentacji danych finansowych i pozafinansowych oraz liczne infografiki.

– Praca nad raportem wiązała się dla całego zespołu projektowego z koniecznością zmiany sposobu myślenia o kapitałach i relacjach z otoczeniem Grupy TAURON. W tworzeniu treści uczestniczyło kilkadziesiąt osób reprezentujących wszystkie kluczowe obszary biznesowe. Liczne warsztaty i spotkania robocze pomogły kompleksowo przeanalizować procesy zachodzące w Grupie i to głównie z perspektywy tworzenia wartości dla jej interesariuszy – dodaje Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansowych.

Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które wykorzystane są w treści raportu przygotowano według wytycznych Global Reporting Index – GRI G4.

Celem konkursu „The Best Annual Report” jest stworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.

Raport jest dostępny pod adresem: www.raport2016.tauron.pl

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 20 Paź 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć