News » Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”

Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”

14 Wrz 2017 Możliwość komentowania Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” została wyłączona Share 'Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”' on Facebook Share 'Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”' on Email Share 'Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”' on Print Friendly

Budownictwo energooszczędne jest istotnym elementem polityki krajowej i unijnej w zakresie działań zmierzających do stworzenia zrównoważonej i efektywnej energetycznie gospodarki. Od 01.01.2021 r. w Polsce będą obowiązywać zaostrzone standardy ochrony cieplnej wszystkich rodzajów budynków – mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. W konsekwencji, będą one miały niebagatelny wpływ na sposób projektowania budynków i realizacji inwestycji budowlanych. Z kolei projektowanie efektywnych energetycznie i komfortowych w eksploatacji domów wymaga od projektantów odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Na energooszczędność obiektów budowlanych wpływa bardzo wiele czynników. Począwszy od warunków klimatycznych panujących w regionie, poprzez ukształtowanie terenu na którym ma być postawiony budynek, zastosowanie odpowiednich technologii, dobrej jakości materiałów, po wykonanie samego obiektu z należytą starannością. Umiejętne zintegrowanie tych czynników jest kluczowe dla uzyskania końcowego efektu i odpowiedniego poziomu energochłonności budynku.

Warto szukać rozwiązań pozwalających na optymalizowanie energetyczne budynków. Dzięki zastosowaniu rozwiązań nisko energochłonnych, znacznie obniżyć można koszty eksploatacji budynków, w tym rachunki za media energetyczne. Mają one także wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze, jak i środowisko naturalne.

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu 4 konferencji na temat Efektywności Energetycznej w Budownictwie. Każda z nich odbywać się będzie w innym mieście. Zagadnienia, które będą poruszane podczas konferencji obejmą wiele aspektów tematyki efektywności energetycznej w budownictwie.

Szczegóły na temat konferencji, program oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie http:// kape.gov.pl/page/konferencje-dla-budownictwa.

Pierwsza konferencja cyklu odbędzie się 18 października br. w Poznaniu w ramach targów POL-ECO SYSTEM. Rejestracja na konferencję możliwa jest poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie konferencji.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłączenie Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Źródło: Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Wpis został opublikowany 14 Wrz 2017 w następujących kategoriach: News, Polecamy. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć