News » Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle z pozwoleniem na budowę

Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle z pozwoleniem na budowę

27 cze 2017 Możliwość komentowania Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle z pozwoleniem na budowę została wyłączona Share 'Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle z pozwoleniem na budowę' on Facebook Share 'Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle z pozwoleniem na budowę' on Email Share 'Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle z pozwoleniem na budowę' on Print Friendly

GAZ-SYSTEM otrzymał niezbędne pozwolenia na budowę dla gazociągu Tworóg – Kędzierzyn-Koźle. Budowa magistrali gazowej o długości 43,4 km i średnicy 1000 mm ruszy jeszcze w tym roku.

Trasa gazociągu na odcinku 35,8 km będzie przebiegała przez województwo śląskie w gminach Tworóg, Wielowieś, Toszek i Rudziniec oraz na odcinku 7,6 km w Kędzierzynie-Koźlu w województwie opolskim.

W ramach inwestycji powstanie również węzeł gazowy w Tworogu. Zaprojektowano na nim śluzy nadawcze i odbiorcze tłoka, które umożliwią czyszczenie i konserwację gazociągów. Nowy gazociąg będzie połączony z projektowanymi gazociągami: Tworóg – Tworzeń oraz Zdzieszowice – Kędzierzyn-Koźle.

Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn-Koźle stanowi element zachodniej nitki korytarza gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska nadała tej inwestycji status projektu o znaczeniu wspólnotowym (PCI). Dzięki realizacji tego projektu zostaną zwiększone zdolności  przesyłowe w regionie oraz nastąpi poprawa bezpieczeństwa i dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego w kraju.

Link do obwieszczenia Wojewody Śląskiego z 14 czerwca 2017 r.
Link do obwieszczenia Wojewody Opolskiego z 15 maja 2017 r.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 27 cze 2017 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć