News » Wiceminister Piotrowski na obchodach 70 lat górniczego Turowa

Wiceminister Piotrowski na obchodach 70 lat górniczego Turowa

26 cze 2017 Możliwość komentowania Wiceminister Piotrowski na obchodach 70 lat górniczego Turowa została wyłączona Share 'Wiceminister Piotrowski na obchodach 70 lat górniczego Turowa' on Facebook Share 'Wiceminister Piotrowski na obchodach 70 lat górniczego Turowa' on Email Share 'Wiceminister Piotrowski na obchodach 70 lat górniczego Turowa' on Print Friendly

DSC_8156Wiceminister energii Andrzej Piotrowski wziął udział w obchodach 70 lat Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Uroczystość odbyła się 19 czerwca 2017 r. w Turowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele rządu, władz lokalnych i uczelni wyższych.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim pracownikom, to dzięki Wam jest to tak dobrze funkcjonujący zakład – powiedział wiceminister Andrzej Piotrowski. Podkreślił również, że kopalnia jest bardzo nowoczesna. – Skutecznie wykorzystujecie potencjał wykwalifikowanej kadry technicznej oraz doświadczenie załogi, jak i specjalistyczny sprzęt – dodał.

Podczas uroczystości goście rozmawiali nie tylko o przeszłości, ale również o przyszłości kopalni. – Realizowane inwestycje oraz przebudowa zakładu to szansa na jego dalszy rozwój i sprawne funkcjonowanie – podkreślił wiceminister Piotrowski.

W trakcie uroczystości odznaczono 21 pracowników medalem honorowym „Zasłużony dla Górnictwa RP”. Nadano również stopnie górnicze.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 26 cze 2017 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć