Elektroenergetyka » Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych

Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych

23 cze 2017 Możliwość komentowania Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych została wyłączona Share 'Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych' on Facebook Share 'Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych' on Email Share 'Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych' on Print Friendly

DSC_9006– Celem podpisanych dzisiaj umów jest wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych oraz ograniczenie strat sieciowych i zmniejszenie emisyjności gospodarki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas podpisania pierwszych pięciu dokumentów na dofinansowanie budowy i modernizacji inteligentnych sieci elektroenergetycznych przez Enea Operator i Tauron Dystrybucja. Spotkanie odbyło się 22 czerwca 2017 r. w Warszawie.

W ramach podpisanej umowy spółka Enea Operator otrzyma dofinansowanie w wysokości 11 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko poddziałania 1.4.1  Wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych o charakterze pilotażowym i demonstracyjnym. Z pieniędzy tych zgodnie z projektem spółka zrealizuje nowe przejście przez Wisłę w ramach modernizacji linii zasilającej gminę Dąbrowa Chełmińska. Dokona również przebudowy linii energetycznych w województwach kujawsko-pomorskim i lubuskim.

Z kolei Tauron Dystrybucja pochodzące z dofinansowania 19 mln zł przeznaczy na projekty realizowane w województach łódzkim i śląskim. Chodzi o budowę i kompleksową modernizację wybranych elementów sieci średniego i niskiego napięcia (głównie linii kablowych i napowietrznych, stacji transformatorowych oraz złączy kablowych).

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 23 cze 2017 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć