E-mobility » Wiceminister Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje talentu i…

Wiceminister Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje talentu i pasji młodych ludzi

2 maja 2017 Możliwość komentowania Wiceminister Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje talentu i pasji młodych ludzi została wyłączona Share 'Wiceminister Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje talentu i pasji młodych ludzi' on Facebook Share 'Wiceminister Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje talentu i pasji młodych ludzi' on Email Share 'Wiceminister Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje talentu i pasji młodych ludzi' on Print Friendly

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się finałowa gala konkursu „Modelowanie rynku energii”, organizowanego przez Eneę. Jednym z członków kapituły konkursu był wiceminister energii Michał Kurtyka, który 27 kwietnia 2017 r. został zaproszony do wygłoszenia wykładu dotyczącego programu rozwoju elektromobilności jako przejawu nowego myślenia o prowadzeniu polityki gospodarczej.

Wiceszef ME opowiedział o przekazanej do konsultacji społecznych ustawie o elektromobilności. – Szereg korzyści i zachęt dla kierowców czy innowacyjnych firm to odpowiedź na wyzwania stawiane przez postęp technologiczny i nowe trendy konsumenckie – mówił.  – Rozwój transportu elektrycznego, nowego rynku i nowych modeli biznesowych otwiera także przestrzeń dla młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi, do jakich bez wątpienia należą uczestnicy konkursu – oceniał.

Laureaci konkursu zdobyli nagrodę w wysokości 10 000 zł a także perspektywę nawiązania współpracy ze spółką. – Takie inicjatywy to świetna okazja do wychwytywania talentów, rozwijania kompetencji oraz weryfikowania zdobywanej na studiach wiedzy. Wszystko to ma duże znaczenie z perspektywy wyzwań stojących przed polskim sektorem energii – podkreślał wiceminister. Podczas wizyty w Poznaniu podsekretarz stanu w ME rozmawiał także z prezesami spółek należących do grupy kapitałowej Enea, którzy zaprezentowali aktualne działania oraz planowane projekty spółki.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 2 maja 2017 w następujących kategoriach: E-mobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć