Sport w energetyce » Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła…

Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

5 Kwi 2017 Możliwość komentowania Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego została wyłączona Share 'Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego' on Facebook Share 'Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego' on Email Share 'Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego' on Print Friendly

Przedstawiciele RAFAKO (2)1737 biegaczy z całego świata, 2 kwietnia wzięło udział w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Walczyli o puchar starosty żywieckiego. W tym gronie byli również przedstawiciele firmy RAFAKO S.A. Najlepszy czas z teamu uzyskał Ryszard Baran (01:48:39).

Piękne widoki i prawdziwie wiosenna aura towarzyszyła biegaczom, którzy w ubiegłą niedzielę pokonywali półmaraton w Żywcu. Trasa wiodła dookoła Jeziora Żywieckiego położonego w samym sercu Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta usytuowane były na rynku.

W rywalizacji o puchar starosty żywieckiego startowali biegacze z Polski, Kenii, Węgier, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Francji i Hiszpanii. Wśród nich była piątka pracowników RAFAKO S.A. Na trudnej pagórkowatej trasie najlepszy czas spośród rafakowców 01:48:39 uzyskał Ryszard Baran. Pół minuty później finiszował Henryk Wiliger. Bieg ukończyli także: Zbigniew Szewczuk, Dominik Zajonc i Bartosz Główka. – Muszę przyznać, że jak na rozpoczęcie sezonu biegowego te zawody nie należały do łatwych. Trasa charakteryzowała się dużą ilością podbiegów, które dało się odczuć, słoneczna pogoda wraz z wysoką temperaturą również dała się we znaki. Następnym razem jak będę miał okazję jeszcze tam pobiec, na pewno troszeczkę inaczej rozłożę siły – relacjonuje Bartosz Główka z RAFAKO S.A..

Tymczasem, po malowniczym wyścigu pozostały już tylko wspomnienia, bo rafakowcy przygotowują się do kolejnych startów.

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media
Zdjęcia: archiwum RAFAKO S.A.

Źródło: RAFAKO S.A.

Wpis został opublikowany 5 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć