News » Prezentacja Strategii lokalnym władzom

Prezentacja Strategii lokalnym władzom

20 lut 2017 Możliwość komentowania Prezentacja Strategii lokalnym władzom została wyłączona Share 'Prezentacja Strategii lokalnym władzom' on Facebook Share 'Prezentacja Strategii lokalnym władzom' on Email Share 'Prezentacja Strategii lokalnym władzom' on Print Friendly

BogdankaOficjalna publikacja „Strategii rozwoju LW Bogdanka Obszar Wydobycie Grupy Enea do 2025 r. (perspektywa do 2030 r.)” nastąpiła, zgodnie z wymogami dla spółek giełdowych, poprzez giełdowy system ESPI oraz na stronie www Bogdanki. Następnie Strategia została przedstawiona przez Zarząd na konferencji 10 lutego r. w Warszawie, gdzie ze spółką spotkali się giełdowi inwestorzy i analitycy oraz przedstawiciele mediów.

Założenia strategii były także zaprezentowane 14 lutego br. w siedzibie Bogdanki lokalnym władzom, związkom zawodowym oraz mediom. W spotkaniu z Zarządem LW Bogdanka, prezesem Enea SA, brali udział m.in. Przemysław Czarnek (wojewoda lubelski) i Krzysztof Żuk (prezydent Miasta Lublin), okoliczni burmistrzowie, wójtowie, posłowie, a także przedstawiciele związków zawodowych. Gościem specjalnym był sekretarz stanu w Ministerstwie Energii i pełnomocnik rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego – Grzegorz Tobiszowski.

– Bogdanka jest bardzo ważnym elementem w systemie energetycznym Polski – podkreślił Grzegorz Tobiszowski, podczas prezentacji strategii spółki w Bogdance. – Realizujemy synergię energetyczno-surowcową, mamy na etapie końcowym strategię rozwoju sektora węgla kamiennego i brunatnego. Dokonujemy pewnego porządkowania rynku, na którym będą podmioty sektora węgla kamiennego funkcjonować i Bogdanka w tej przestrzeni ma swoją solidną pozycję – zapewnił i wskazał, że spółka pełni rolę „elementu zabezpieczenia surowcowego polskiej energetyki”.

Na temat strategii w kontekście sytuacji na rynku węgla podczas spotkań wypowiedział się prezes Krzysztof Szlaga: Na rynku światowym ceny węgla szybko zmieniają się, przez wiele lat spadały, następnie w ciągu sześciu miesięcy odbiły się o 100%, co nie jest naturalną sytuacją. W tej mało przewidywalnej sytuacji światowej warto spokojnie i w zrównoważony sposób budować spółkę w długiej perspektywie, w oparciu o aktywa, które należą do grupy.

Prezes Enea SA – Mirosław Kowalik, zaznaczył, że strategia grupy Bogdanka jest komplementarna do strategii Enei. W perspektywie 2030 r. Bogdanka ma zapewnić efektywnie paliwo dla naszych urządzeń wytwórczych w Kozienicach, czy w niedalekiej przyszłości w Połańcu, w taki sposób by budować przewagę konkurencyjną na rynku, żeby naszym klientom nie zabrakło prądu elektrycznego, który Enea kontraktuje – powiedział Kowalik.

Opis założeń strategii znajdą publikujemy pod poniższym linkiem – w naszych Informacjach Korporacyjnych – zapraszamy.

Źródło: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

Wpis został opublikowany 20 lut 2017 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć