EkoMobility » Mgr Dominik Brodacki: Rozwój i potencjał sektora elektromobilności w Holandii – wnioski dla Polski

Mgr Dominik Brodacki: Rozwój i potencjał sektora elektromobilności w Holandii – wnioski dla Polski

20 lut 2017 Możliwość komentowania Mgr Dominik Brodacki: Rozwój i potencjał sektora elektromobilności w Holandii – wnioski dla Polski została wyłączona Share 'Mgr Dominik Brodacki: Rozwój i potencjał sektora elektromobilności w Holandii – wnioski dla Polski' on Facebook Share 'Mgr Dominik Brodacki: Rozwój i potencjał sektora elektromobilności w Holandii – wnioski dla Polski' on Email Share 'Mgr Dominik Brodacki: Rozwój i potencjał sektora elektromobilności w Holandii – wnioski dla Polski' on Print Friendly

Holandia jest państwem, w którym funkcjonuje wysoko rozwinięty rynek elektromobilności. Nie byłoby to jednak możliwe bez zsynchronizowanej i spójnej polityki, mającej na celu wyeliminowanie barier o charakterze systemowo-rynkowym, prawnym, infrastrukturalno-technologicznym i ekonomicznym, co w konsekwencji doprowadziło do usunięcia będącej ich wynikiem kluczowej przeszkody o charakterze społecznym. Holenderski sektor elektromobilności w fazie swojego rozwoju systemowo charakteryzuje się interoperacyjnością, a także spójnością i konsekwencją podejmowanych działań w długim horyzoncie czasowym. Z kolei finansowanie nowych technologii w dużym stopniu oparte jest na instytucji partnerstwa publiczno-prywatnego i skutecznym mechanizmie jego stosowania. Funkcjonujący tam  system gospodarczy tworzy zatem dobre środowisko do inwestowania w innowacyjne rozwiązania, co powoduje z kolei dynamiczny rozwój właśnie w obszarze transportu. Jakimi działaniami udało się Holandii stworzyć efektywny system elektromobilności, zapewniający w tym zakresie bezpieczeństwo energetyczne oraz jakie wnioski z tych doświadczeń może wyciągnąć Polska?

Pełna treść publikacji: www.instytutpe.pl/analizy-i-raporty/

Opracowanie: mgr Dominik Brodacki – Ekspert Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza

Źródło: Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza

Wpis został opublikowany 20 lut 2017 w następujących kategoriach: EkoMobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć