Edukacja » Warsztat Innowacyjnych Pomysłów

Warsztat Innowacyjnych Pomysłów

24 Mar 2016 Możliwość komentowania Warsztat Innowacyjnych Pomysłów została wyłączona Share 'Warsztat Innowacyjnych Pomysłów' on Facebook Share 'Warsztat Innowacyjnych Pomysłów' on Email Share 'Warsztat Innowacyjnych Pomysłów' on Print Friendly

PGNiG SA we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa ogłaszają nabór w ramach otwartych innowacji na rozwiązania adekwatne do wyzwań technologicznych i środowiskowych dla PGNiG TERMIKA SA.

Celem organizowanego naboru jest wyłonienie podmiotów, których propozycje rozwiązań najlepiej wpisują się w agendę wyzwań technologicznych i środowiskowych PGNiG TERMIKA SA, a których rozwiązania są możliwe do demonstracji, pilotażu i/lub komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki i zrównoważone w zakresie oferowanej propozycji wartości.

Nabór skierowany jest w szczególności do start-upów oraz przedstawicieli segmentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę na co najmniej 7. Poziomie Gotowości Technologicznej (7 Technology Readiness Level – 7 TRL), tj. takim, który uzasadnia możliwość przeprowadzenia demonstracji i pilotażu oferowanego produktu lub usługi w warunkach operacyjnych PGNiG TERMIKA SA w celu rozważenia jej komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki.

Termin zgłaszania propozycji rozwiązań zgodnych z zaprezentowaną tematyką upływa 1 kwietnia 2016 r.

PGNiG TERMIKA SA poszukuje rozwiązań odpowiadających na wyzwania technologiczne Spółki związane z poniższymi obszarami:

  • Zmniejszenie emisji substancji powstających w procesach spalania do powietrza i środowiska;
  • Zwiększenie efektywności energetycznej infrastruktury;
  • Monitoring online sieci ciepłowniczych – inteligentne opomiarowanie i oprogramowanie do prognozowania zapotrzebowania na ciepło;
  • Efektywne sposoby zagospodarowania produktów odpadowych z procesu spalania, w szczególności popiołów;
  • Komercyjne sposoby zagospodarowania generowanego w procesie spalania dwutlenku węgla – nowy innowacyjny produkt.

Szczegółowy opis wyzwań technologicznych PGNiG TERMIKA SA przedstawiono w Załączniku 1, będącym także częścią Regulaminu Naboru rozwiązań w ramach otwartych innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu SA, PGNiG TERMIKA SA oraz Izby Gospodarczej Gazownictwa (plik do pobrania na stronie: www.ptt.arp.pl/warsztat-innowacyjnych-pomyslow).

Zgłaszanie propozycji rozwiązań wpisujących się w agendę wyzwań technologicznych PGNiG TERMIKA SA jest możliwe za pomocą Platformy Transferu Technologii Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. wraz z wymaganą do załączenia przy zgłoszeniu prezentacją rozwiązania załączoną w formacie PDF (szablon prezentacji do pobrania na stronie: www.ptt.arp.pl/warsztat-innowacyjnych-pomyslow).

PGNiG TERMIKA SA, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa dokonają przeglądu zgłoszonych rozwiązań i wybiorą podmioty, które zostaną zaproszone na Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów.

Warsztat Innowacyjnych Pomysłów odbędzie się w Muzeum Gazownictwa w Warszawie w dn. 20 kwietnia 2016 r.

Szczegółowych informacji udziela:

w sprawach organizacyjnych

Agnieszka Jakubiak tel.: 516 176 497, agnieszka.jakubiak@arp.pl

Katarzyna Cieślak tel.: 885 258 573, katarzyna.cieslak@pgnig.pl

w sprawach wyzwań technologicznych PGNiG TERMIKA S.A.

Rafał Nowakowski tel.: 508 005 482, rafal.nowakowski@termika.pgnig.pl

Andrzej Rubczyński tel.: 508 005 400, andrzej.rubczynski@termika.pgnig.pl

Źródło: PGNiG SA  

Wpis został opublikowany 24 Mar 2016 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć