Wydarzenia - relacje » RAFAKO: konferencja w Serbii

RAFAKO: konferencja w Serbii

12 lis 2014 Możliwość komentowania RAFAKO: konferencja w Serbii została wyłączona Share 'RAFAKO: konferencja w Serbii' on Facebook Share 'RAFAKO: konferencja w Serbii' on Email Share 'RAFAKO: konferencja w Serbii' on Print Friendly

RAFAKO po raz kolejny uczestniczyło w Międzynarodowej Konferencji „Elektrownie” 2014, która odbyła się w połowie października w mieście Zlatibor w Serbii. Raciborska firma, podobnie jak w ubiegłych latach, była jednym ze sponsorów sympozjum, przygotowała własne stoisko wystawiennicze oraz referaty.

Międzynarodowa  Konferencja Elektrownie 2014 to impreza cykliczna, odbywająca się co dwa lata w różnych miejscowościach Serbii. W tym roku, podobnie jak poprzednim razem,  zorganizowana została pod koniec października w mieście Zlatibor przez Stowarzyszenie Inżynierów Energetyków Serbii pod auspicjami Ministerstwa Górnictwa i Energetyki, Ministerstwa Edukacji, Nauki i Rozwoju Technicznego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska Republiki Serbii. W tym roku była obecna rekordowa liczba uczestników, czyli ok. 400 przedstawicieli świata nauki, przemysłu i polityki całego rejonu Bałkanów jak i reprezentantów biznesowych z całej Europy.

To prestiżowe sympozjum, w którym biorą udział eksperci i naukowcy związani z energetyką serbską i bałkańską jak również wszystkie liczące się w branży firmy europejskie. RAFAKO w wydarzeniu uczestniczy regularnie i aktywnie jako sponsor, wystawia swoje stoisko wystawiennicze a przedstawiciele firmy występują przed międzynarodowym gremium z referatami.

Serbia, jak i całe Bałkany, to bardzo ważny rynek dla RAFAKO. – Nasza obecność jest tam bardzo dla nas istotna. RAFAKO traktowane jest tam jako dostawca podstawowej bazy wytwórczej jeśli chodzi o kotły dla tamtejszej energetyki. Praktycznie we wszystkich większych elektrowniach z tego rejonu czy to w energetyce serbskiej, bośniackiej czy innych krajach byłej Jugosławii pracują  wyprodukowane przez nas kotły i urządzenia ochrony środowiska jak choćby elektrofiltry – podkreśla Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu RAFAKO S.A. –W Belgradzie mamy również swoją spółkę Rafako Engineering Solutions, dzięki której posiadamy bardzo dobre rozeznanie tamtejszej sytuacji rynkowej – dodaje Krzysztof Burek.

RAFAKO dla rynku bałkańskiego jest nie tylko dobrym i od lat sprawdzonym partnerem biznesowym, ale również zaoferowało pomoc podczas powodzi stulecia, jaka w tym roku nawiedziła m.in. Serbię. – Woda zalała bardzo duże obszary kraju, zniszczyła całe miasta, w tym także elektrownie, z którymi współpracowaliśmy. Nasi pracownicy, pamiętający przecież powódź, która w 1997 r. dotknęła Racibórz, postanowili pospieszyć z pomocą. Uruchomiliśmy system pomocy finansowej i materialnej. W ramach tego zorganizowaliśmy kolonie nad polskim morzem dla dzieci z zalanych terenów – mówi wiceprezes K. Burek, dodając że: podczas rozmów kuluarowych wielokrotnie dziękowano RAFAKO za okazane wsparcie.

Źródło: RAFAKO S.A. 

Wpis został opublikowany 12 lis 2014 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć