Wydarzenia - relacje » Samorządowo-energetyczne spotkanie w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim

Samorządowo-energetyczne spotkanie w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim

26 wrz 2014 Możliwość komentowania Samorządowo-energetyczne spotkanie w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim została wyłączona Share 'Samorządowo-energetyczne spotkanie w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim' on Facebook Share 'Samorządowo-energetyczne spotkanie w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim' on Email Share 'Samorządowo-energetyczne spotkanie w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim' on Print Friendly

W Sali Kolumnowej lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego odbyło się  spotkanie zarządu ENEA Operator z samorządowcami, naukowcami, a także przedstawicielami branży energetycznej z obszaru wytwarzania energii elektrycznej. Konferencję pod hasłem „Rozbudowa sieci elektroenergetycznej szansą rozwoju gospodarczego Województwa Lubuskiego” patronatem objęła Marszałek Elżbieta Polak.

Podczas spotkania poruszono wiele aspektów współpracy pomiędzy ENEA Operator a lokalnymi władzami samorządowymi. Obecny na spotkaniu wicemarszałek, Bogdan Nowak w swoim wystąpieniu zachęcał Samorządowców do aktywnego wpływania na proces inwestycyjny spółki dystrybucyjnej. Podkreślił, że współpraca z lokalnym Operatorem  z pewnością zaowocuje uruchamianiem kolejnych obiektów energetycznych, które pomogą zachęcić inwestorów do podejmowania aktywności gospodarczej właśnie w Lubuskiem. Marszałek Nowak zwrócił również uwagę na możliwość pozyskania przez samorządy funduszy unijnych na projekty poprawiające efektywność energetyczną i bardzo zachęcał do mądrego wykorzystania tej szansy.

Prezes ENEA Operator, Michał Jarczyński wskazał na zmieniającą się rolę samorządów lokalnych, które już za chwilę będą odpowiedzialne za realizację projektów energetycznych np. w obszarze energetyki prosumenckiej. – To spowoduje, że nasza współpraca będzie musiała być jeszcze bliższa. Dlatego też gorąco zachęcam już teraz do podejmowania współpracy z naszą spółką, do spotykania się z lokalnymi przedstawicielami ENEA Operator, do prowadzenia rozmów i dyskusji na tematy przecież bliskie nam wszystkim. Efekty tej współpracy odczujemy wszyscy, a głównie Wasi mieszkańcy, a nasi Klienci – powiedział prezes Jarczyński.

W  czasie konferencji wiceprezes spółki ds. infrastruktury,  Marek Szymankiewicz przedstawił zebranym plan rozwoju sieci energetycznej dla województwa lubuskiego. – Te plany, które Państwo widzicie, to nie są marzenia. To realne do wykonania przedsięwzięcia. Czy uda nam się do 2019 r. zainwestować w Lubuskiem 1 mld zł zależy również od Was. Od naszej współpracy – dodał prezes Szymankiewicz.

W czasie dyskusji najwięcej uwagi poświęcono kwestii rozwoju energetyki prosumenckiej, przyłączania OZE oraz konieczności  kształcenia kadr dla samorządów  z zakresu energetyki.

Źródło: ENEA Operator Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 26 wrz 2014 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć