Wydarzenia - relacje » Kołobrzeg gospodarzem pierwszego forum ekologicznego

Kołobrzeg gospodarzem pierwszego forum ekologicznego

22 wrz 2014 Komentarze: 1 Share 'Kołobrzeg gospodarzem pierwszego forum ekologicznego' on Facebook Share 'Kołobrzeg gospodarzem pierwszego forum ekologicznego' on Email Share 'Kołobrzeg gospodarzem pierwszego forum ekologicznego' on Print Friendly

5ed32e9154f05e98b5ac01f059726e2222W Kołobrzegu odbyło się pierwsze Forum Ekologiczne. Ponad sześćset osób z Polski i państw basenu Morza Bałtyckiego omówiło wyzwania stojące przed współczesną ochroną środowiska. Gościem specjalnym wydarzenia był Maciej Grabowski, minister środowiska. Forum stanowiło okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, jak w zgodzie ze środowiskiem naturalnym rozwijać gospodarkę i radzić sobie z wyzwaniami środowiskowymi. Na te tematy w Kołobrzegu dyskutowali samorządowcy, przedstawiciele administracji, naukowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze oraz środowiska związane z ekologią – Od lat przekonujemy się, że zrównoważony rozwój to najlepszy sposób rozwoju, także gospodarczego, pozwalający dbać o środowisko naturalne, oszczędzać zasoby i wypracowywać coraz lepsze, ekologiczne technologie – powiedział Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, otwierając Forum.

Trzydniowe obrady zostały podzielone na cztery bloki tematyczne: gospodarka wodna, gospodarka odpadami, OZE i energetyka oraz ochrona przyrody. Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska wzięli udział w trzech panelach. Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w MŚ – w dyskusji dotyczącej reformy gospodarki wodnej. Wiceminister Janusz Ostapiuk mówił o „rewolucji śmieciowej” podczas panelu o gospodarowaniu odpadami. Natomiast Piotr Otawski, Główny Konserwator Przyrody przedstawił koncepcję ochrony przyrody w Polsce.

Forum towarzyszyły targi ekologiczne otwarte dla mieszkańców i gości Kołobrzegu. Można było podczas nich m.in. obejrzeć pokaz ekologicznej mody Katarzyny Koperkiewicz, występ Cezarego Pazury i zobaczyć rysunki Henryka Sawki komentujące dyskusje panelowe.

– Potrzebujemy takich wydarzeń – powiedział Maciej Grabowski, minister środowiska. – Bardzo się cieszę, że w jednym czasie i w jednym miejscu spotkali się wszyscy zainteresowani zrównoważonym rozwojem. Mam nadzieję, że Forum Ekologiczne stanie się cyklicznym wydarzeniem, które na stałe zagości w Kołobrzegu – dodał minister.

– Dziękuję wszystkim gościom za obecność, a organizatorom – Polskiej Fundacji Ekologicznej i Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze Szczecina za zorganizowanie wydarzenia. Jako gospodarz i prezydent miasta już dziś zapraszam na II Forum Ekologiczne w Kołobrzegu w przyszłym roku – powiedział Janusz Gromek, prezydent miasta, żegnając uczestników.

Więcej o I Międzynarodowym Forum Ekologicznym

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 22 wrz 2014 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Kołobrzeg gospodarzem pierwszego forum ekologicznego”

  1. Sfora, 10 paź 2014 o 13:56

    Świetnie, że tak ważne wydarzenie miała miejsce w Polsce. To znak, że jesteśmy poważnym partnerem do rozmów o przyszłości środowiska i dbania o nie.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć