News » Dostawy gazu do Polski przez Ukrainę bez zakłóceń

Dostawy gazu do Polski przez Ukrainę bez zakłóceń

18 cze 2014 Możliwość komentowania Dostawy gazu do Polski przez Ukrainę bez zakłóceń została wyłączona Share 'Dostawy gazu do Polski przez Ukrainę bez zakłóceń' on Facebook Share 'Dostawy gazu do Polski przez Ukrainę bez zakłóceń' on Email Share 'Dostawy gazu do Polski przez Ukrainę bez zakłóceń' on Print Friendly

W związku wybuchem na gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod na Ukrainie, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informuje, że zdarzenie  to nie ma wpływu na dostawy gazu do Polski.

GAZ-SYSTEM S.A. odbiera  gaz do polskiego systemu przesyłowego w punkcie Drozdowicze na granicy polsko-ukraińskiej w ilościach zamawianych przez klientów.

Spółka jest w bieżącym kontakcie z ukraińską firmą odpowiedzialną za transport gazu (Ukrtransgaz) i monitoruje sytuację w zakresie dostaw gazu do Polski przez Ukrainę.

GAZ-SYSTEM S.A., jako operator krajowego systemu przesyłowego, ma przygotowane plany zarządzania pracą systemu w przypadku wystąpienia zakłóceń w dostawach gazu z kierunku ukraińskiego pozwalające na całkowite pokrycie zapotrzebowania na gaz w Polsce.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z dostawą gazu do Polski przez punkt Drozdowicze, GAZ-SYSTEM S.A. będzie o tym na bieżąco informować na stronie internetowej.

Obecnie wszyscy odbiorcy w Polsce mają w pełni zaspokojone zapotrzebowanie na gaz ziemny.

Źródło: GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 18 cze 2014 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć