News » Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczął coroczne badanie…

Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczął coroczne badanie rynku energetyki odnawialnej: kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę

21 Lut 2014 Możliwość komentowania Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczął coroczne badanie rynku energetyki odnawialnej: kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę została wyłączona Share 'Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczął coroczne badanie rynku energetyki odnawialnej: kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę' on Facebook Share 'Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczął coroczne badanie rynku energetyki odnawialnej: kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę' on Email Share 'Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczął coroczne badanie rynku energetyki odnawialnej: kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę' on Print Friendly

Instytut Energetyki Odnawialnej jako jedyna organizacja w Polsce corocznie prowadzi badania sektora energetyki słonecznej termicznej – rejestr sprzedaży kolektorów słonecznych, nasze badania prowadzimy od ponad 20 lat, wcześniej jako jednostka wspierająca wyznaczona do formalnego wsparcia rządu we wdrażaniu „Strategii rozwoju energetyki odnawialnej, a już prawie od 10 lat niezależnie jako think-tank i niepubliczne centrum badawcze.

Od roku zakres badania został powiększony o inne rynki energetyki rozproszonej/prosumenckiej w tym w szczególności: fotowoltaika, małe kotły na biomasę. Producent i importer urzadzeń OZE udostępnia dane dot. sprzedaży poprzez ankietę statystyczną w oparciu o umowę, w ramach której IEO zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy otrzymywanych danych statystycznych od przedsiębiorcy w ujęciu bezpośrednio wskazującym na przedsiębiorcę jako ich emitenta.

Dotychczas współpracują z IEO, m.in. firmy: Automaeko, Bachus, Budkot, Biawar, Caldoris, Ekopal, Elfran, ENSOL, GebruderPeters, Herz, Hewalex, HKS Lazar, HymonEnergy, Klimosz, Kostrzewa, Kotłospaw, Meibes, Metalteres, MPL Energy, Opa-Labor, PVTEC Polska, Protech, Selfa Grzejnictwo Elektryczne, Skorut, Solar Polska, Solar-Tech, Soldar, Soleko, Solver, Sonnenkraft, StiebelEltron, Sunex, Tisun, Vaillant, Viessmann, Watt. W zamian za otrzymane dane statystyczne producent otrzymuje raport nt. rynku oraz certyfikat pozycjonujący jego firmę na polskim rynku kolektorów słonecznych. Ankieta statystyczna przygotowana jest w ten sposób, aby rozróżnić wielkość sprzedaży, produkcji, eksportu i importu  urządzeń w Polsce.

Dane w postaci wyłącznie zagregowanej przekazywane są do GUS, w postaci raportów z tych badań i szerszych raportów do Ministerstwa, Ministerstwa Środowiska i innych instytucji rządowych, ale też do pośrednio do Komisji Europejskiej  (min. w ramach międzynarodowego konsorcjum EuObserver, które prowadzi statystykę wszystkich odnawialnych źródeł energii w krajach UE), a także do Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Energetyki Słonecznej ESTIF.

Wyniki, analizy i wnioski płynące z tegorocznego badania rynku energetyki prosumenckiej zostaną przedstawione po raz pierwszy oficjalnie podczas VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy, które odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2014 r. w Raciborzu.

Do udziału w badaniu rynku zapraszamy producentów i dystrybutorów:

  • kolektorów słonecznych,
  • systemów fotowoltaicznych,
  • systemów grzewczych opalanych biomasą i biopaliwami stałymi.

Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej

Wpis został opublikowany 21 Lut 2014 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć