Wydarzenia - relacje » Rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2013

Rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2013

23 wrz 2013 Możliwość komentowania Rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2013 została wyłączona Share 'Rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2013' on Facebook Share 'Rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2013' on Email Share 'Rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2013' on Print Friendly
Pliki do pobrania
pdf icon ENERGETAB 2013 – wyniki konkursu

Do otwarcia plików w formacie PDF wymagany jest program Adobe Reader lub Foxit Reader.

Na zakończonych 19 września 2013 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2013 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 740 wystawców z 18 krajów Europy i Azji. Na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania. Z tymi najnowszymi rozwiązaniami postanowiło w tym roku zapoznać się około 21 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy. Szczególnie było to widoczne drugiego dnia, gdy nad Szyndzielnią pojawiło się słońce a tłumy zwiedzających pojawiły się w alejkach pośród setek stoisk plenerowych.

Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, agregaty prądotwórcze i napędy, odnawialne źródła energii, maszty oświetleniowe i oprawy, aparaty i systemy pomiarowe, automatyki, przesyłania i obróbki informacji, kable i przewody, urządzenia UPS, pojazdy specjalistyczne dla energetyki oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.

Do konkursu targowego było zgłoszonych 54 innowacyjnych produktów na wyróżniający się produkt. Wyniki konkursu w załączniku i na stronie: http://www.energetab.pl/konkurs/Konkurs%20ENTB2013.pdf. 

Praktycznie prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania – niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Ale i mniej zaawansowanych w technice mogły zaciekawić prezentowane aparaty, narzędzia, nowoczesne źródła światła, cała gama specjalistycznych pojazdów czy podnośników, ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne a nawet betonowe stacje transformatorowe kolorowo i przyjaźnie dla oka wkomponowane w otoczenie.

Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.

I tak, w trakcie zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne konferencji, zatytułowanej „ Produkcja Energii Elektrycznej z OZE oraz Systemy Zarządzania Jakością Energii” zostały zaprezentowane aktualne problemy wynikające z długotrwałego procesu powstawania ustawy o OZE a także uwarunkowania transformacji gospodarki na niskoemisyjną oraz wyzwania, jakim będzie musiała sprostać polska gospodarka na tej drodze – chociażby zdecydowane zwiększenie produktywności materiałowej i efektywności energetycznej.

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza zaprosiła na panel gospodarczy, którego celem było promowanie rozwoju polsko – szwajcarskich stosunków gospodarczych. Owocnym rozmowom zgromadzonych biznesmenów bardzo sprzyjały smaczne specjały przygotowane osobiście przez znanego mistrza kuchni p. Kurta Schellera.

Jak zwykle, w popołudniowej porze pierwszego dnia przewodniczący Komisji Konkursowej – p. Tomasz Kołakowski zapoznał, licznie zgromadzonych w sali konferencyjnej hotelu Dębowiec, z werdyktem Komisji. W tym roku puchar Ministra Gospodarki przyznano ABB Sp. z o.o. za „Energooszczędne transformatory rozdzielcze wykonane z zastosowaniem rdzenia amorficznego”. Natomiast statuetkę „Lwa” Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego za „System automatyzacji nadzoru nad siecią SN – smart grid z wykorzystaniem urządzeń ZPUE S.A.” odebrał założyciel i główny akcjonariusz ZPUE SA – p. Bogusław Wypychewicz. Było to kolejne zaszczytne wyróżnienie dla tej doskonale rozwijającej się firmy i znakomite uhonorowanie jej dokonań w ciągu 25-letniej historii.

Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z pełną listą innowacyjnych produktów wyróżnionych w konkursie targów ENERGETAB 2013 na stronie: http://www.energetab.pl/konkurs/Konkurs%20ENTB2013.pdf.

Duże zainteresowanie towarzyszyło warsztatom zatytułowanym „Inżynier Elektryk w Europie – Ujednolicenie Kształcenia Inżynierów Elektryków w UE” zorganizowanym w ramach europejskiego projektu ELEVET przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Polską Izbę Gospodarczą Elektrotechniki. Organizatorzy warsztatów przedstawili nowe formuły szkolenia elektryków oraz możliwości „nałożenia” na krajowe ramy kształcenia zawodowego zasad określonych w projekcie ELEVET, w celu doprowadzenia do wzajemnego uznawania kwalifikacji w krajach UE. Ponad 50 uczestników warsztatów otrzymało w formie elektronicznej specjalnie opracowany podręcznik dla wykładowców.

Natomiast redakcja Fachowego Elektryka zorganizowała ciekawą konferencję na temat automatyki budynków w standardzie KNX. To samo Wydawnictwo zorganizowało podczas targów Mistrzostwa Polski Elektryków. Po trzydniowych zmaganiach zwycięzca wyjechał z targów z czekiem na kwotę 15 000 zł.

Targi ENERGETAB do doskonałe źródło informacji praktycznych dla studentów i młodzieży szkół zawodowych, stąd też często można było spotkać na targach młodych ludzi z ciekawością przysłuchujących się prezentacjom na stoiskach czy chowających do plecaków informatory, katalogi czy dostępne w wielu miejscach periodyki branżowe.

Wyjątkowo w tym roku można było spotkać jeszcze młodsze osóbki odwiedzające targi. Otóż  TAURON Dystrybucja S.A. na swoim stoisku zorganizowała pokazowe lekcje edukacyjne dla dzieci i młodszej młodzieży, inaugurując Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”. Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także odpowiedzialnego zachowania wokół infrastruktury energetycznej. Program jest realizowany zgodnie ze strategią społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy TAURON Polska Energia – Generalnego Partnera targów ENERGETAB. Oprócz oficjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na stoisku TAURON Dystrybucja, o celach i organizacji kampanii „Bezpieczniki TAURONA” jej organizatorzy mieli okazję poinformować także podczas spotkania dziennikarzy czasopism branżowych, zorganizowanego na targach przez COSiW SEP. Była to także dobra okazja dla ZIAD – organizatora targów, aby wymienić się uwagami i spostrzeżeniami związanymi z targami z redaktorami naczelnymi patronów medialnych targów Energetab.

Targi Energetab są także znane z organizowanych przez wystawców nieformalnych wieczornych spotkań i bankietów w hotelach i restauracjach w Bielsku-Białej, Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu. I tym razem były ku temu okazje, gdyż niektórzy wystawcy organizowali uroczyste spotkania z okazji obchodzonych jubileuszy. Tradycyjnie już drugiego dnia targów w godzinach popołudniowych odbyło się integracyjne spotkanie SEP-owców zorganizowane przez Bielsko-Bialski Oddział SEP, w którym udział wzięli elektrycy z innych Oddziałów, w tym ze Szczecina, Białegostoku, Warszawy.

Jeden z zagranicznych wystawców w wywiadzie dla prasy wyraził się, iż „miejsce i jego atmosfera powoduje, że co roku Bielsko-Biała staje się „Mekką” dla ludzi, którzy szukają nowych rozwiązań w energetyce. Nie wyobrażamy sobie, aby zaistnieć w polskiej energetyce bez obecności na targach ENERGETAB”. Dziękując wszystkim uczestnikom tegorocznych targów za udział w ENERGETAB 2013,  jako ich Organizatorzy mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami światowymi z zakresu wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej do Bielska Białej na targi ENERGETAB 2014, które odbędą się w dniach od 16-18 września 2014.

Źródło: ZIAD Bielsko-Biała S.A.

Wpis został opublikowany 23 wrz 2013 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć