News » Konkurs „Zayed Future Energy Prize”

Konkurs „Zayed Future Energy Prize”

28 mar 2013 Możliwość komentowania Konkurs „Zayed Future Energy Prize” została wyłączona Share 'Konkurs „Zayed Future Energy Prize”' on Facebook Share 'Konkurs „Zayed Future Energy Prize”' on Email Share 'Konkurs „Zayed Future Energy Prize”' on Print Friendly

Trwa konkurs „Zayed Future Energy Prize”, którego celem jest uhonorowanie dokonań w zakresie energii odnawialnych i zrównoważonego rozwoju technologicznego. W przedsięwzięciu mogą wziąć udział firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie oraz osoby indywidualne.

Konkurs jest organizowany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tym roku odbędzie się już piąta edycja przedsięwzięcia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 sierpnia br. Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie organizatora:https://www.zayedfutureenergyprize.com/en/.

Poszukiwanie i rozwój technologii środowiskowych, które przyczyniają się do budowy zrównoważonej gospodarki to obszar szczególnie ważny dla Ministerstwa Środowiska. Resort już od ponad trzech lat prowadzi program „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii” oraz wspiera przedsięwzięcie „GEKON – Generator Koncepcji Ekologicznych”. Celem pierwszego jest promocja polskich technologii środowiskowych na rynkach zagranicznych. Do tej pory laureatami GreenEvo zostało 40 polskich firm. GEKON z kolei  wspiera finansowo konsorcja naukowo-przemysłowe w obszarze poszukiwania i wdrożenia technologii przyjaznych środowisku. W pierwszym naborze do programu GEKON zostało zgłoszonych 366 wniosków (więcej informacji zobacz pod adresem).

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 28 mar 2013 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć