Edukacja » Ostatnie dni na zgłoszenie „Miejsca z Klimatem”

Ostatnie dni na zgłoszenie „Miejsca z Klimatem”

12 lip 2012 Możliwość komentowania Ostatnie dni na zgłoszenie „Miejsca z Klimatem” została wyłączona Share 'Ostatnie dni na zgłoszenie „Miejsca z Klimatem”' on Facebook Share 'Ostatnie dni na zgłoszenie „Miejsca z Klimatem”' on Email Share 'Ostatnie dni na zgłoszenie „Miejsca z Klimatem”' on Print Friendly

Dobiega końca nabór zgłoszeń do konkursu „Miejsce z Klimatem”, adresowanego do właścicieli obiektów turystycznych  i agroturystycznych na terenach wiejskich i pozamiejskich, w których wykorzystywane są efektywne źródła energii. Zgłaszać obiekty mogą ich właściciele oraz goście do 15 lipca na stronie organizatora konkursu – Forum Rozwoju Efektywnej Energii. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykorzystywanie w obiekcie co najmniej jednego z następujących źródeł energii: pompy ciepła, energii słonecznej, wiatrowej lub wodnej, gazu ziemnego, gazu płynnego  lub biogazu rolniczego oraz lokalizacja obiektu na terenach wiejskich lub w miejscowości do 30 tys. mieszkańców.

– Zgłosiła się do nas już blisko setka gospodarstw wykorzystujących efektywne źródła energii, głównie kolektory słoneczne i LPG – mówi Wojciech Waglowski, rzecznik Forum Rozwoju Efektywnej Energii. – Ciekawych wniosków dostarcza także dostępna na podstronie konkursu mapa zgłoszonych „Miejsc z Klimatem”. Okazuje się, że pod względem ilości zgłoszeń przoduje np. Dolny Śląsk, a z posiadającej najlepsze w Polsce warunki dla energii słonecznej Lubelszczyzny zgłosiło się o wiele mniej gospodarstw.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wszystkie gospodarstwa, które zostaną zgłoszone do konkursu i spełnią kryteria określone regulaminem, otrzymają certyfikat „Miejsca z Klimatem” potwierdzający, że są one miejscem przyjaznym środowisku. Natomiast zwycięzcy konkursu, którzy zostaną wyłonieni  przez jury złożone  z ekspertów w dziedzinie efektywnych źródeł energii i agroturystyki, otrzymają w nagrodę parasole grzewcze. Dodatkowo  będzie można wygrać grille gazowe,  które zostaną przyznane jako oddzielna nagroda za wykorzystywanie gazu LPG.

Formularz konkursu, regulamin, galeria zgłoszonych gospodarstw i wszystkie inne potrzebne informacje dostępne są na stronie www.forumfree.pl/konkurs.

Źródło: Forum Rozwoju Efektywnej Energii

Wpis został opublikowany 12 lip 2012 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć